Domov Novinky Davide Ancelotti nemá v úmysle odísť

Davide Ancelotti nemá v úmysle odísť

Davide Ancelotti si ide svoje. Zatiaľ požiadal svojho agenta, aby ignoroval ponuky iných klubov.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Ancelotti junior chce ešte minimálne rok zostať pravou rukou svojho otca, s ktorým úzko spolupracuje od roku 2016. Davide mal na stole lukratívnu ponuku zo Saudskej Arábie, no rozhodol sa ju ignorovať.

Hovorilo sa aj o záujme Evertonu, no podľa denníka AS sa v tomto prípade nedosiahli žiadne konkrétne detaily. Bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, mnoho klubov v zahraničí malo záujem zamestnať 34-ročného trénera.

Zatiaľ sa však Davide nenechal nikým pokúšať. Momentálne sa sústredí len na pokračovanie svojej práce v Reale Madrid.

Dvere zostávajú v tomto čase zatvorené. Jeho zmluva vyprší v roku 2026, rovnako ako zmluva jeho otca. Ku koncu budúcej sezóny bude čas na analýzu situácie.

Davide chce skôr či neskôr pracovať samostatne, no jeho budúcnosť bude závisieť od mnohých okolností. Syn hlavného trénera je momentálne v Reale Madrid mimoriadne povzbudený.

Bol zodpovedný za mnohé kľúčové rozhodnutia, ktoré priviedli tím k víťazstvu v Lige majstrov. To zahŕňa okrem iného aj poslanie Joselu do odvety s Bayernom či zahratie rohového kopu na gól Carvajala vo finále. Davide je spolu s Francescom Maurim zodpovedný za vývoj stretnutia.

Práca Ancelottiho juniora vzbudzuje veľký záujem medzi najväčšími klubmi. Mnohí sa už pokúšali naučiť jeho spôsoby fungovania a preskúmať možnosti spolupráce v budúcnosti.

Davide však momentálne o zmenu prostredia nemá záujem. Dvere budú zatvorené ešte minimálne rok. Napriek svojmu mladému veku má 12-ročné skúsenosti na najvyššej úrovni. Mal podiel na zisku mnohých trofejí.

Davide Ancelotti hovorí piatimi jazykmi a tvrdo pracoval, aby sa presadil po boku svojho otca. Ako 22-ročný získal bakalársky titul v odbore športová veda a jeho práca dostala najvyššie hodnotenie.

Môže sa pochváliť aj veľmi vysokými výsledkami na trénerských skúškach – 137/140 UEFA B a 13/15 UEFA A. Talian mal však už od malička mimoriadne priaznivé podmienky na rozvoj.

„Práca po boku môjho otca vyvoláva mnohé očakávania, ale je to pre mňa len dodatočná motivácia. Vďaka tomu cítim túžbu uspieť,“ povedal pred časom v jednom z rozhovorov.

Asistent Carletta si je vedomý toho, že mal kratšiu cestu k úspechu, pretože na ihrisku prakticky vyrastal. Tak či onak, snaží sa tento stav premeniť na svoju silu.

„Nemôžem povedať, že mám rovnaký hlad, aký pociťujú ľudia, ktorí sa snažia o úspech zdola. Mám to šťastie, že pochádzam z rodiny, z akej pochádzam. Niekto môže povedať, že sa cítim pohodlne a necítim hlad po víťazstve. Nachádzam ho však v iných veciach, ako je dokazovanie, že dokážem naplniť očakávania, ktoré sú do mňa vložené, a vyvracanie akýchkoľvek pochybností o tom, že som trénerov syn. To ma motivuje,“ zhrnul.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x