Domov Novinky Dani Carvajal sa potichu vracia do svetovej formy

Dani Carvajal sa potichu vracia do svetovej formy

Autor: Michal
2 komentáre

Fanúšikovia Realu Madrid v poslednej dobe pejú ódy o Toni Kroosovi. Tento hviezdny stredopoliar bolminulý víkend znovu mužom zápasu pri výhre 4:1 nad Granadou. Je spravodlivé povedať že pokračuje tam, kde minulú sezónu skončil, kým utrpel nepríjemné zranenie ktoré ho vyradilo na začiatku sezóny 2021-2022.

Kroos však nie je jediným hráčom ktorý po zranení znovu objavil svoju najlepšiu formu. Ďalšia „zabudnutá“ hviezda potichu exceluje. Len si nepripisuje asistencie a hrá na pozícii, kde je ľahké byť podceňovaný.

Dani Carvajal bol úžasný pri víťazstve nad Rayom Vallecanom pred medzinárodnými zápasmi, rovnako ako Kroos. A v nedeľu v Los Carmenes Carvajal opäť operoval na najvyššej úrovni.

Vieme aký je rozdiel keď je v zostave Carvajal. Trent Alexander-Arnold môže byť momentálne najlepším obrancom na svete, ale Carvajal je najetablovanejší vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam z finále Ligy majstrov a veľkých zápasov La Ligy. Je tiež neuveriteľne kompletný, čo je dôležitý prínos pre vysoko útočiaci Real Madrid.

Dani Carvajal je späť

Proti Granade sa od neho žiadalo veľa na oboch koncoch ihriska a Carvajal to zvládol. Neustále podporoval útoky a aj naďalej hrá bezchybne v defenzíve. Málokedy sa nájde krajný obranca, ktorý dokáže tak tvrdo pracovať v ofenzíve a zároveň tak dobre bráni. Carvajal má špičkové technické schopnosti. Spĺňa štandardy útočnej hry v Reale Madrid.

Zranenie ho pribrzdilo po väčšinu roka 2021, no zdá sa, že je konečne zdravý a v najlepšej forme. Bolo ťažké vidieť Carvajala zraneného a v zlej forme, pretože všetci vieme čoho je schopný keď ho zranenia nebrzdia.

Carvajal teraz rozbehol sériu výborných výkonov na pozícii, kde Realu chýba hĺbka. Jeho význam pre tím zostáva nedocenený, rovnako ako to bolo počas historického ťaženia v Lige majstrov. Skutoční madridisti si však všimli zlepšenie od Carvajala – návrat k štandardu, ktorý dokazuje už toľko rokov.

Pred náročným programom ktorý začne zápasom so Sevillou a potom s Realom Sociedad a Atléticom Madrid v La Lige, určite Ancelloti z radosťou víta Carvajalov návrat. Ako ukázal minulý rok o tomto čase v El Derbi, 29-ročný hráč je viac než schopný byť rozdielový. Áno, dokonca aj z pozície pravého obrancu.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x