Domov Novinky Cristiano Ronaldo: Mal som veľa ponúk z Európy

Cristiano Ronaldo: Mal som veľa ponúk z Európy

Cristiano Ronaldo bol oficiálne predstavený ako hráč tímu zo Saudskej Arábie Al-Nassr.

Autor: Marek
8 komentárov

Portugalčan sa najskôr zúčastnil na tlačovej konferencii a následne sa po prvý raz ukázal fanúšikom zhromaždeným na univerzitnom štadióne King Saud v drese svojho nového klubu.

Oficiálne oznámenie o prestupe Cristiana Ronalda do Al-Nassr sa uskutočnilo neskoro večer 30. decembra. V rovnakom čase Real Madrid na Estadio José Zorrilla čelil Realu Valladolid v poslednom zápase roku 2022.

Ronaldo podpísal zmluvu do 30. júna 2025, vďaka čomu sa bude môcť pochváliť prívlastkom najlepšie zarábajúceho futbalistu na svete.

Včera pristál päťnásobný držiteľ Zlatej lopty v Saudskej Arábii a dnes o 17:00 nášho času bolo na programe oficiálne predstavenie bývalého hráča Manchestru United.

Podujatie, ktoré sa konalo pod heslom „Hala Ronaldo“, bolo hlasno propagované na sociálnych sieťach saudskoarabského klubu.

Záujem musel byť obrovský, keďže aj oficiálna klubová stránka v angličtine odmietla poslúchať pre preťažené servery. Zaujímavosťou je, že na ceremóniu si bolo potrebné zakúpiť vstupenky. Cena jedného lístka bola 15 saudských rijálov, čo je presne 3,78 € podľa aktuálneho kurzu.

Al-Nassr uviedlo, že všetky výnosy zo vstupeniek budú venované Ehsanovej národnej charitatívnej pracovnej platforme.

Cristiana privítali na ihrisku univerzitného štadióna King Saud, ktorý má oficiálne kapacitu 25-tisíc ľudí, ako skutočného kráľa. Všetko sprevádzal ohňostroj, hra svetiel a predovšetkým euforické povzbudzovanie fanúšikov.

Portugalčan predniesol niekoľko krátkych vyhlásení v angličtine, v ktorých poďakoval za milé privítanie a vyhlásil, že v nových farbách zo seba vydá maximum.

Podpisoval lopty, ktoré posielal smerom na tribúny a po čase sa k nemu pridali aj jeho najbližší s partnerkou Georginou Rodríguez a synom Cristianom Juniorom na čele.

Predtým, ako sa najlepší strelec Realu Madrid predstavil v žlto-modrom drese Al-Nassr, absolvoval tlačovú konferenciu. Uvádzame preklad najdôležitejších výrokov CR7.

„Teraz môžem povedať, že som mal veľa ponúk z Európy. Mnoho klubov z Brazílie, Austrálie, Spojených štátov a dokonca aj Portugalska sa ma pokúšalo podpísať. Ale dal som svoje slovo Al-Nassr.“

„Moja práca v Európe sa skončila. Hral som za najlepšie kluby na svete a vyhral som všetko. Som šťastný a hrdý, že sa pripájam k Al-Nassr.“

„Ľudia o tejto úrovni nič nevedia. Som výnimočný hráč. Prekonal som všetky rekordy v Európe a niektoré rekordy chcem prekonať aj tu. Táto zmluva je unikátna, pretože som unikátny hráč. U mňa je to normálne.“

„Saudská Arábia nie je koniec mojej kariéry. Veľa ľudí veľa rozpráva, ale o futbale nevedia nič. Viem, že liga je tu veľmi konkurencieschopná.“

„Je mi jedno, čo ľudia hovoria o tejto voľbe. Rozhodol som sa, som spokojný.“

Cristiano Ronaldo bude mať príležitosť debutovať v novom klube už tento štvrtok 5. januára v domácom zápase proti Al-Ta’ee.

zdroj: twitter.com

Subscribe
Notify of
8 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

8
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x