Domov Novinky CR7 – vo futbalovom svete viac ako človek

CR7 – vo futbalovom svete viac ako človek

Autor: dado23
75 videní

Reakcia Cristiana Ronalda, ktorý pri preberaní svojej druhej Zlatej lopty podľahol emóciám, keď k nemu pribehol jeho malý syn, spôsobila vo futbalovom svete rozruch. Už to nie je ten nagélovaný frajer a niekoľko predsudkov v tomto smere sa úplne vytratilo.

 

Len málo ľudí si uvedomuje, koľko jaziev sa na Ronalda v priebehu rokov nahromadilo. A ešte menej ľudí skutočne pochopilo tajomstvo, ako dokáže v jeho očiach žiariť železná vôľa a nikdy nezomierajúci postoj k tvrdej práci, posadnutý všetkými legendami.

 

Tento oceľový pohľad je znakom legiend. Tých pár vyvolených, ktorí boli vždy ochotní dať svoje srdce a dušu do prenasledovania zdanlivo nedosiahnuteľných snov. Ronaldo je perfekcionalista, ktorý očakáva to najlepšie od všetkých a všetkého a zároveň disponuje prekvapujúcou schopnosťou sebakritiky. Muž, ktorý nenávidí prehry a trpí, keď sa nejaká pritrafí. Hráč, ktorého talent ide ruka v ruke s horlivosťou a oddanosťou k hre.

 

CR7 je dokonalý profesionál a symbol svojej krajiny, kde deti odovzdávanie ceny Ballon d’Or sledovali s napätím, ako keby išlo o finále majstrovstiev sveta.

 

Po ceremónii a slzách, mu jeho najbližší zaspievali pieseň, v ktorej sa okrem iného spievalo: „Cristiano je človek“. To, ako sa obetoval a snažil, by mali vedieť lepšie, ako ktokoľvek iný. A rozhodne dobrým človekom je. Ale jeho nekonečné odhodlanie, jeho inštinkty a jeho neskrotná vôľa z neho robia vo svete futbalu viac ako človeka.

 

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x