Domov Novinky Courtois mal hrať proti Athletic

Courtois mal hrať proti Athletic

Zranenie Belgičana prišlo v záverečnej fáze jeho návratu do plnej kondície po vážnom zranení kolena.

Autor: Marek Varga
0 komentár

MARCA hlási, že zranenie bolí ešte viac, pretože brankár sa mal vrátiť do hry v ďalšom zápase proti Athletic, prvý po reprezentačnej prestávke, ktorá sa práve začala, a posledný oficiálny zápas tímu pred súbojom s Manchestrom City.

To už, samozrejme, neplatí, pretože v utorok Belgičan utrpel zranenie pravého kolena a v stredu podstúpil operáciu na odstránenie časti menisku.

Novinár zdôrazňuje, že 31-ročný brankár počas tréningu ukázal, že je absolútne v poriadku a pripravený hrať. Augustové zranenie ľavého kolena sa už považovalo za históriu.

Preto chcel Carlo Ancelotti postaviť Courtoisa do základnej zostavy v zápase proti Athletic, dodať mu sebavedomie a spoznať jeho skutočný fyzický a psychický stav, pretože tréning a minizápasy sú jedna vec a oficiálny zápas je niečo iné.

Dôležité je, že José Félix Díaz dodáva, že brankárovo nové zranenie bolo menšie, ako sa uvádzalo, a postup nebol taký invazívny, čo nám umožňuje predbežne oznámiť návrat Belgičana do práce na trávniku za menej ako mesiac. Bude mu trvať nejaký čas, kým bude pripravený na zápas, ale zvyšuje sa šanca, že Courtois bude môcť hrať ešte túto sezónu.

Napriek týmto informáciám mal zostať brankárom základnej zostavy Andriy Lunin. Ancelotti chcel Courtoisa jednoducho otestovať a predstaviť mu tímovú dynamiku. Za ním čaká na akúkoľvek šancu Kepa Arrizabalaga, ktorý sa k svojej situácii postavil veľmi profesionálne.

Éder Militão pokračuje v rehabilitácii po zranení kolena v auguste. Očakáva sa, že jeho cesta do hry bude dlhšia ako v prípade Courtoisa. Brazílčan by mal na budúci týždeň odohrať ďalší interný priateľský priateľský zápas a jeho návrat na listinu hráčov sa blíži, no ako zdôrazňuje MARCA, pre dnešok je jeho vystúpenie v základnej zostave proti Manchestru City vylúčené.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x