Domov Novinky Čo v lige stačí, v Lige majstrov nebude

Čo v lige stačí, v Lige majstrov nebude

Real Madrid čaká v strede týždňa dôležitý zápas Ligy majstrov. Herný prejav si však nevyhnutne pýta zmeny.

Autor: Dávid
0 komentár

Veľký týždeň pre Real Madrid, ak nie vôbec najväčší v tejto sezóne. Previerka pripravenosti, schopnosti či celistvosti mužstva a možno i taktickej efektivity hlavného trénera. Všetkými týmito „nálepkami“ by sme mohli označiť stredajší večerný duel Ligy majstrov proti parížskemu Saint-Germain. Herný prejav Madridu v posledných zápasoch však čoraz viac prestával lahodiť oku náročného fanúšika, preto sa na kraj pier tlačí otázka: Dokáže najúspešnejší klub pohárovej Európy usmerniť papierového ašpiranta na titul ?

Real Madrid a Liga majstrov. Jednoduchá kombinácia, ktorá neoddeliteľne patrí k sebe už dlhé desaťročia. Úspechy striedali pády, silnejšie sezóny slabšie. Ak by sme mali hľadať strojcov úspechu, častokrát nám prídu na um silné individuality, ktoré boli schopné zlomiť zápas podobný tomu zajtrajšiemu. Či to boli famózne hattricky Cristiana Ronalda, volej Zinedina Zidaneho, hlavičky Sergia Ramosa, no netreba zabúdať ani na Puskása, Di Stéfana, Ronalda a mnohých ďalších.

Myšlienka zajtrajšieho strojcu podobného úspechu by mala smerovať na Karima Benzemu hrajúceho vo skvelej útočnej forme, no pozornosť by sme radi upriamili inam. Prípadný úspech súčasného Realu Madrid totiž netreba položiť na plecia jednému z jedenástich, no úlohy je potrebné rozložiť rovnomerne a rovnocenne medzi všetkých hráčov, ktorých tréner zvolí do základnej jedenástky.

Pre úspech bude musieť Real Madrid ukázať súdržnosť a rozhodovať môže každý malý detail. Preto hoci to v posledných rokoch nebolo zvykom, sila tohto výberu je iba v jednote. Netreba v tom vidieť negatívum, len nevyhnutnú zmenu. Koniec koncov ukázať každému hráčovi zostavy, že je pre tím v tomto zápase dôležitým nemôže nikomu uškodiť, práve naopak skôr pomôcť.

Po nepriaznivom výsledku z prvého kola neostáva nič iné, než hľadať pozitíva v primárne negatívnych informáciách. Dovolíme si preto konštatovať, že na škodu by nemusela byť ani absencia Casemira a prípadne i Kroosa. Obaja spomínaní hráči patria nespochybniteľne medzi klubové legendy. Pribúdajúca minutáž ich však premenila v našich očiach na symbol statickosti stredu poľa a teda i celého prejavu Realu Madrid.

Zápasy môžu rozhodnúť skúsenosti, no myslíme si, že o niečo viac to dokáže chuť hrať futbal a tá nechýba ani u Camavingu, ani u Valverdeho. Pri písaní sa preto pýtame: Nenastal ten čas ? Postúpiť kľúče od sŕdc fanúšikov ďalším ? Myslíme si, že dnes je ten správny čas. Mladíci totiž nezostanú mladými navždy.  Netreba preto čakať na moment, kedy najlepšie roky premrhajú na lavičke, no ukázať hrdosť a rovnocennosť patriacu obom z nich.

Navlhnutý pušný prach, ktorý nechcel vzplanúť v Paríži môže preto podľa nášho názoru rozjasniť práve horúca krv mladíkov popri nestarnúcom Modrićovi, ktorý je naďalej bez utíchajúcej túžby hrať kvalitný a rýchly futbal, čo potvrdil aj v generálke proti Realu Sociedad.

Bublina „kvalitných“ výkonov postačujúcich v lige na tesné víťazstvá preto už v Lige majstrov praskla a dá sa povedať, že v relatívne dobrom čase. Ukázala nevyhnutnosť zmien a napriek tomu, že pohárová Európa býva neúprosná, poskytla Realu Madrid šancu na reparát v domácom prostredí.

To, že Parížania nie sú tímom neporaziteľných nám v tejto sezóne už niekoľkokrát ukázali viaceré francúzske kluby rozmerovo neporovnateľne menšie než je Real Madrid. Výhodou je takisto i neistý štart azda kľúčovej postavy prvého zápasu Kyliána Mbappého, ktorého na tréningu po nevyberavom zákroku trápi bolesť v ľavom členku. Správne nastavenie, motivácia uspieť a spomínané „záložné srdce“ Realu Madrid môžu Parížanom pripraviť pekelnú madridskú noc, na ktorú sa len tak nezabúda.

Uvažovať o rôznych alternatívach pred zápasom je jednoduchšia a príjemnejšia časť, bojovať o česť a postup na ihrisku však vyžaduje omnoho viac. Preto veríme, že hráči i realizačný tím spravia maximum pre dobrý a hlavne postupový výsledok.

zdroj: halamadrid.sk

 

 

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x