Domov Novinky Čo stojí za Bellinghamovým gestom?

Čo stojí za Bellinghamovým gestom?

Na konci zápasu proti Athleticu Bilbao bol Jude Bellingham zrazený Lekueom. Rozhodca však žiadne previnenie nezistil.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Angličan sa z trávnika rýchlo postavil, no o chvíľu dal veľavravným gestom najavo, že s rozhodnutím rozhodcu nesúhlasí. Gesto napodobňujúce zatvorenie úst zipsom sa rýchlo stalo virálnym. Čo stojí za týmto správaním?

Bellingham je už dlho frustrovaný z úrovne rozhodcovstva v lige. Predovšetkým sa nevie zmieriť s tým, koľko sa toho súperom pri pokuse o zastavenie dovolí.

Niekedy rozhodcovia fauly vôbec nepískajú, inokedy nevyťahujú karty. Nespokojnosť 20-ročného mladíka nepochádza z vákua. Je štvrtým najčastejšie faulovaným hráčom v lige.

V priemere je nedovolene zastavený 3,02-krát za zápas. Z ostatných hráčov s minimálne 900 odohratými minútami sú pred ním jediní Camavinga (3,4), Gonzalo Villar (3,19) a João Félix (3,19). Bellingham je faulovaný v priemere každých 25 dotykov s loptou.

Šatňa Realu neskrýva frustráciu z konania rozhodcov. Sám Jude dal svoj názor jasne najavo pri viacerých príležitostiach. V Almérii dal rozhodcovi priamo najavo, čo si o jeho postoji myslí. „Nemôžete odvolať zas*aný faul.“

„Každý týždeň sú to rovnaké s*ačky,“ povedal Maeso Hernandez. Hnev rovnako zdieľajú aj ďalší hráči ako Vinícius a Camavinga. Gesto v konfrontácii s Athleticom ukazuje, že protestom sa aj tak nič nedosiahne.

„Neviem, čo si Jude myslí o rozhodcoch. Naučil sa však, čo mal: byť ticho,“ to sú slová Carla Ancelottiho po zápase proti Baskom.

Bellingham bol predtým suspendovaný na dva zápasy za pamätný ‚zas*aný gól‘ po poburujúcom rozhodnutí Gila Manzana proti Valencii. Angličan si neželá, aby sa podobný incident opakoval.

Ancelotti viackrát pri rozhovoroch so svojimi hráčmi trval na tom, že by sa mali zdržať protestov. Talian po rokoch strávených v La Lige dokonale pozná prístup španielskych rozhodcov k daným veciam a uprednostňuje, aby sa jeho hráči stopercentne sústredili na hru.

Tréner na to apeloval v súkromných aj verejných rozhovoroch. „Príliš protestujeme. Po spochybnení rozhodnutí rozhodcov sme videli príliš veľa kariet a to sa mi nepáči“ – povedal po víťazstve proti Malorke na Bernabéu.

Los Blancos v tejto sezóne obdržali až 13 kariet za hádky s rozhodcami, vrátane jednej červenej karty za nevhodné správanie Bellinghama na Estadio Mestalla.

Stredopoliar dostal trest aj za protest proti Granade. Skupinu dopĺňajú Vinícius (dve karty), Alaba, Modrić, Rüdiger, Rodrygo, Łunin, Camavinga, Carvajal, Kroos a Joselu.

Klub zároveň pokračuje v krížovej výprave proti rozhodcom zverejňovaním ďalších videí. Prakticky pred každým zápasom si môžeme prečítať súpisku hriechov rozhodcu prideleného na ďalší zápas.

Nie všetci Madridisti ale podporujú tento typ praxe. Nič nenasvedčuje tomu, že by sa v tomto ohľade v blízkej budúcnosti zmenila ihrisková a mediálna politika.

Zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x