Domov Novinky Čo sa týka Mendyho, všetko ide podľa plánu

Čo sa týka Mendyho, všetko ide podľa plánu

Najlepšia forma Realu Madrid v tejto sezóne prišla s návratom Ferlanda Mendyho do základnej zostavy.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Klub uvažuje o predaji obrancu budúce leto a dúfa, že jeho dobré výkony zvýšia jeho hodnotu na prestupovom trhu.

V úvodnej fáze aktuálnej sezóny bolo najviac otáznikov na poste ľavého obrancu. Klub v lete priviedol Frana Garcíu a čoraz viac sa hovorilo o Eduardovi Camavingovi, ktorý v minulej sezóne dokázal, že v prípade potreby vie hrať aj na poste ľavého obrancu.

Rüdiger a Nacho boli tiež neustále v pohotovosti. Napokon tu bol Ferland Mendy, ktorý vedel, že akonáhle sa vráti na svoju optimálnu úroveň, bude sa môcť spoľahnúť na plnú dôveru Carla Ancelottiho.

Našťastie pre Real Madrid, francúzsky obranca opäť podáva výkony na veľmi vysokej úrovni a nechce spomínať na predchádzajúcu sezónu, v ktorej boli zranenia jeho najväčším nepriateľom.

Po mnohých biednych mesiacoch Ferland konečne získal rovnováhu a teraz hrá takmer všetko. V posledných šiestich zápasoch bol na ihrisku od prvej minúty a v základnej jedenástke nastúpil už v deviatich zápasoch.

Jeho prítomnosť zlepšuje fungovanie celej obrannej formácie, čo sa premieta do výsledkov celého tímu. Dvadsaťosemročný hráč má na konte už celkovo 12 zápasov a bilancia Realu v týchto zápasoch je 10 víťazstiev, jedna remíza a jedna prehra. Okrem toho si tím päťkrát udržal čisté konto.

Mendy sa stal opäť oporou obrany a v tejto forme je pre Carletta nedotknuteľný. Talian si je vedomý toho, že obranca má pri zapájaní sa do útoku určité nedostatky, no najviac si cení jeho sebavedomie a pokoj pri bránení vstupu do vlastného pokutového územia.

V aktuálnej súťaži bol Francúz 9-krát v základnej jedenástke a zakaždým zaznamenal v priemere 4,4 zákroku na zápas. Jeho najlepší výkon bol proti Valencii, keď predviedol 9 zákrokov.

Výborná forma 28-ročného hráča teší aj aktivistov, ktorí chcú v lete budúceho roka čo najviac zvýšiť jeho hodnotu a pritiahnuť záujem najväčších klubov v Európe.

Nie je žiadnym tajomstvom, že cieľom Los Blancos je získať Alphonsa Daviesa, ktorému v roku 2025 vyprší zmluva v Bayerne. Kanaďan má byť na svojom poste základným hráčom, jeho náhradníkmi sú Fran García a Camavinga.

Mendymu vyprší v lete 2025 aj zmluva a Real ho má na prestupovej listine už dva roky, aj keď zatiaľ žiadnu zaujímavú ponuku nedostal.

V čase jeho prestupu na Santiago Bernabéu v roku 2019 Transfermarkt ocenil Ferlanda Mendyho na 50 miliónov eur. Dnes ho ten istý web oceňuje len na približne 20 miliónov eur, no nikto v klube nepochybuje o tom, že ak si obranca udrží súčasnú úroveň, jeho hodnota môže po skončení sezóny opäť stúpať.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x