Domov Novinky Čo bude s Danim Ceballosom?

Čo bude s Danim Ceballosom?

26-ročný stredopoliar stojí pred rozhodnutím o svojej budúcnosti. S herným časom v drese Bieleho baletu rozhodne nemôže byť spokojný.

Autor: Michal
0 komentár

Život stredopoliara Realu Madrid nie je jednoduchý. Aj keď môžete oplývať kvalitou a často máte zápasy pod kontrolou, ste často na lopte, už len dostať sa na ihrisko je ťažké.

Zdá sa, že Toni Kroos, Luka Modrič a Aurelien Tchouameni sa v tejto sezóne etablovali ako trio prvej voľby pod vedením Carla Ancelottiho. Pri ich absencii sa núkajú možnosti ako Fede Valverde, či Eduardo Camavinga.

Daniho Ceballosa to nechalo tak trochu mimo hru. 26-ročný bývalý stredopoliar Arsenalu odohral 11 zápasov, no spolu to bolo len 209 minút, čo je v priemere len 19 minút na jedno vystúpenie.

Ceballos bol spájaný s odchodom už v lete, ale napokon zostal na Santiago Bernabeu. Čiastočne na základe ubezpečenia od Carla Ancelottiho, že bude mať viac príležitostí.

Doteraz to tak nebolo, aj keď podiel viny na tom malo zranenie. Ceballos vynechal celý mesiac október a začiatok novembra s problémom so stehnami.

To ešte viac skomplikovalo zložité rozhodnutie pre Real Madrid a Ceballosa. Real Madrid sa musí budúci rok v lete rozhodnúť, či si chce Ceballosa ponechať. Sám hráč musí zistiť či môže mať v Madride dostatok príležitostí.

V minulej sezóne bol tiež používaný sporadicky, ale prispel k úspechom v druhej polovici sezóny. Ceballos poskytuje cennú alternatívu k hráčom ako Camavinga, ktorí by zrýchlili hru. Španiel má iné prednosti, je spoľahlivý na lopte a dokáže oveľa lepšie kontrolovať tempo.

Ancelotti o ňom v minulosti hovoril pozitívne a vysvetlil, že je to typologicky najbližší stredopoliar k Lukovi Modričovi v kádri. Niet pochýb o tom, že Ancelotti si Ceballosa cenní, no Modrič naďalej hrá drvivú väčšinu minút.

Ak má Real Madrid v úmysle získať dlhodobú náhradu za Modriča, ako napríklad Juda Bellinghama, môže to znamenať koniec Ceballosovej madridskej kariéry.

Bol spájaný so svojím prvým tímom, Realom Betis, ak by odišiel zadarmo. Los Verdiblancos sa minulé leto trápilo s registráciou hráčov, takže brať plat jeho veľkosti neprichádzalo do úvahy. Ak by sa im podarilo vytvoriť priestor vo svojom rozpočte, možno predajom Williama Carvalha podľa Fichajes.net, Ceballos by pravdepodobne mal dvere otvorené.

Ceballos je pre Los Blancos relatívne lacnou možnosťou, ako doplniť svoj tím kvalitnou možnosťou prichádzajúcou do najlepších rokov jeho kariéry. Zatiaľ čo hviezdy prirodzene priťahujú všetku pozornosť, ľudia ako Lucas Vazquez a Nacho Fernandez boli kľúčom k úspechu Realu Madrid v poslednom desaťročí. Dokázali pomôcť tíme na rôznych postoch, zakaždým keď o to boli požiadaní.

Keďže zatiaľ nie sú žiadne správy o rokovaniach o zmluve, zdá sa že Real Madrid môže strategicky plánovať svoje kroky. Napriek jeho výkonom bude Real Madrid pravdepodobne čoskoro hľadať náhradu za 37-ročného Modriča. Ich rozhodnutie o tom kedy tak urobia, by mohlo byť rozhodujúcim faktorom aj pre budúcnosť Ceballosa.

zdroj: football-espana.net

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x