Domov Prestupy Cieľ Realu Bellingham plánuje rokovania s Borussiou

Cieľ Realu Bellingham plánuje rokovania s Borussiou

Jude Bellingham sa chystá sadnúť si s Borussiou Dortmund, aby prediskutovali svoju budúcnosť, keďže Real Madrid vedie preteky na podpis anglickej hviezdy.

Autor: Marek
0 komentár

Očakáva sa, že v najbližších dňoch cieľový hráč Realu Madrid Jude Bellingham informuje Borussiu Dortmund o svojom želaní odísť v lete.

Bellingham a Dortmund sa chystajú rokovať pred cestou do Španielska

Šéfovia Dortmundu zvolali stretnutie s Bellinghamom, aby prediskutovali jeho budúcnosť, pričom bundesligový klub chce tieto rozhovory uskutočniť do 6. januára, keď má tím odcestovať na týždňový zimný tréningový kemp do Marbelly.

K Bellinghamovi sa na stretnutí pripojí jeho otec Mark, ktorý pôsobí ako jeho agent, a rodinný priateľ Mark Bennett, ktorý Bellinghamovcom radí. Dortmund bude zastupovať Hans-Joachim Watzke a Sebastian Kehl, generálny riaditeľ klubu a športový riaditeľ.

Dortmund, ktorý má vynikajúce vzťahy s okolím Bellinghama, si je na 95 % istý, že 19-ročná anglická hviezda požiada o prestup na konci sezóny.

Bellingham by mohol stáť okolo 140 miliónov eur

Uprostred záujmu nielen zo strany Madridu, ale aj mnohých ďalších veľkých klubov, ako sú Liverpool, Chelsea a Manchester City, zdroje s dôvernými znalosťami situácie tvrdia, že Dortmund bude žiadať 100 miliónov eur – plus sériu bonusov, ktoré by mohli znížiť jeho celkovú cenu približne 140 miliónov eur.

Pred pár mesiacmi sa Dortmund neúspešne snažil presvedčiť Bellinghama, aby obnovil svoju súčasnú zmluvu, ktorá vyprší v roku 2025.

Ak by sa im to podarilo, v tom prípade by jeho cenu zvýšili až na 150 miliónov eur. Napriek tomu, čo bolo hlásené v posledných dňoch, hráč momentálne nemá klauzulu o uvoľnení.

Vzhľadom na to, že mu o 18 mesiacov vyprší zmluva, Dortmund akceptuje, že toto leto musí za neho inkasovať peniaze, inak riskuje, že ho stratí zadarmo na konci sezóny 2024/25. Sú pripravení zarobiť na svojej investícii pekný zisk.

Madrid vedie preteky o Bellinghama

Ako informoval denník AS, Madrid je v pole position, aby podpísal Bellinghama. Los Blancos ešte nerokujú s Dortmundom, ale vyjadrili sa okoliu hráča kvôli jeho túžbe vstúpiť do klubu a dostali pozitívnu spätnú väzbu.

Zdá sa, že Liverpool je najbližším vyzývateľom Madridu o podpis Bellinghama – podobne ako City, aj The Reds nadviazali kontakt s Dortmundom – ale je zrejmé, že tínedžer by sa radšej presťahoval na Bernabéu, než by išiel do Premier League.

Ďalším faktorom, ktorý hrá v prospech Madridu, je dobrý vzťah prezidenta klubu Florentina Péreza s Watzkem, s ktorým si vybudoval priateľstvo, ktoré trvá už desať rokov.

Znakom dobrých vzťahov dvojice je Pérezova ochota poslať mladý talent Madridu na hosťovanie do Signal Iduna Parku. Ide o Achrafa Hakimiho, ktorý strávil v rokoch 2018 až 2020 dve sezóny v Nemecku a Reinier bol tiež dva roky v Dortmunde a potom odišiel do Girony.

V tejto sezóne sa Bellingham raz a navždy etabloval ako elitný hráč. Stredopoliar bol kľúčovým hráčom Anglicka na majstrovstvách sveta v Katare a kľúčový bol aj pre Dortmund, keď v sezóne 2022/23 zaznamenal v 29 zápasoch za klub deväť gólov a štyri asistencie.

V súčasnosti špecializovaný web Transfermarkt odhaduje jeho hodnotu na 110 miliónov eur, čo z neho robí najcennejšieho hráča Bundesligy.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x