Domov Prestupy Chelsea čaká letný výpredaj

Chelsea čaká letný výpredaj

Po vykázaní obrovskej straty za minulú sezónu a rekordných výdavkoch v aktuálnej sezóne sa Chelsea ubezpečuje, že stále dodržiava predpisy UEFA a Premier League o finančnej fair play.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Denník The Times však uvádza, že The Blues budú v lete pravdepodobne čeliť výpredaju. Finančné výsledky Chelsea za minulú sezónu, ktoré boli zverejnené v pondelok, vyvolali vlnu komentárov o životaschopnosti klubu.

Blues vykázali v sezóne 2021/22 stratu 121 miliónov libier, ale zdôraznili, že podľa nich to bolo spôsobené najmä vládnymi sankciami uvalenými na Romana Abramoviča.

Klub zdôraznil, že dodržiava predpisy UEFA a Premier League o finančnom fair play, ale okamžitou reakciou bolo, že rok predtým bola strata 153 miliónov libier.

Navyše v prebiehajúcej sezóne noví majitelia minuli takmer 600 miliónov libier na nákup nových hráčov a tím je ďaleko od postupu do ďalšej fázy Ligy majstrov, ktorá je dôležitou súčasťou príjmov aj pre gigantov.

Denník The Times požiadal Kierana Maguirea, odborníka na futbalové financie, aby analyzoval situáciu. Nová finančná fair play UEFA od roku 2024 umožní stratu 60 miliónov eur na futbalové operácie počas troch rokov. V Premier League je tento limit 105 miliónov libier.

Posledné trojročné obdobie zahŕňa okrem spomínaných dvoch strát aj zisk viac ako 30 miliónov libier zo sezóny 2019/20. Ďalšie obdobie však bude zahŕňať dve straty a aktuálnu sezónu s masívnymi prestupovými výdavkami.

Hoci Chelsea oznámila, že podpisuje s hráčmi dlhšie zmluvy a náklady na prestupy rozdeľuje na menšie ročné časti, stále pôjde o obrovskú sumu peňazí a k tomu sa pridajú mzdy. To všetko vedie k Maguirovmu jasnému vyhláseniu, že Chelsea bude v nadchádzajúcom lete čeliť výpredaju menej žiadaných hráčov.

„Chelsea má na svojej strane jeden aspekt: má veľmi široký káder a v lete môže speňažiť mnoho hráčov. Už teraz počúvame špekulácie o predaji Mounta alebo Gallaghera,“ upozorňuje Maguire.

V Španielsku sa pripomína, že Real Madrid pred niekoľkými rokmi uvažoval o prestupe Kaia Havertza, ale nakoniec kvôli pandémii v roku 2020 skončil v Chelsea za 80 miliónov eur. Dvadsaťtriročný hráč je jedným z mien, o ktorých sa špekuluje v súvislosti s možným predajom. Do konca zmluvy mu v lete zostávajú dva roky.

zdroj: thetimes.co.uk

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x