Domov Novinky Castilla zvíťazila nad Leiou gólom Enza z penalty v 96. minúte

Castilla zvíťazila nad Leiou gólom Enza z penalty v 96. minúte

Autor: Matej Martinčo

To, že bojovať až do konca sa oplatí, ukázali aj hráči Castilly. Tí v 5. Kole zvíťazili doma nad Leiou 1:0 a pripravili jej prvú prehru v sezóne. Po víťazstve tak patrí mladíkom 3. Preička, len o skóre zaostávajú béčkom Athletica Bilbao a prvom Leiou.

Segunda División B, druhá skupina – 5. kolo

Real Madrid Castilla – Leioa 1:0 (0:0)

Gól: 96. Enzo (11m.) 1:0.

Real Madrid Castilla: Carlos Abad – Tejero, Quezada, Lienhart, Hermoso – Tena (69. Enzo), Odegaard, Febas – Sergio Díaz, Valverde (55. Seoane), Cristian Cedrés (86. Mario).

Leioa: Iturrioz – Aldalur, Simón, Arregi, Picón (74. Jon Vega) – Córdoba (85. Unda), Polanco, Capó, Óscar – Sota, Kike (69. Jorge).

Castilla je doma naďalej stopercentná. Po dvoch víťazstvách 3:2 vyhrala opäť najtesnejším rozdielom, tentokrát 1:0. Prvý polčas veľa šancí nepriniesol, dej zápasu sa väčšinou odohrával medzi šestnástkami. Najväčšiu šancu v úvodnom dejstve mal na kopačke domácich Valverde, ale gólman hostí Iturrioz si s ňou poradil. Do kabín sa tak odchádzalo za bezgólového stavu. Druhý polčas sa vyvíjal rovnako. Šancí na gól bolo málo. Väčšiu chuť streliť ho mali domáci. Tí boli nebezpeční najmä po rohoch, ktoré zahrával Martin Odegaard.  Úsilie Realu Madrid nakoniec priniesol vytúžený gól. V nadstavenom čase centroval do šestnástky Febas a jeden z hosťujúcich obrancov zasiahol loptu rukou. K pokutovému kopu sa postavil Enzo a nemýlil sa. Castilla tak doma nestratila ešte ani bod.

V ďalšom kole sa predstaví na ihrisku Fuenlabrady, ktorej patrí 18. miesto v tabuľke.