Domov La Fábrica Castilla zostáva v tretej lige

Castilla zostáva v tretej lige

Nepodarilo sa. Castilla bojovala o postup až do konca, no napokon môžu oslavovať hráči Eldense. Los Blancos boli veľmi blízko k úspechu.

4 komentáre

V prvom polčase viedli 2:0. Sergio Arribas navyše premenil penaltu v predĺžení a Segunda División bola na dosah. Žiaľ, Eldense dokázalo využiť chyby madridských hráčov a najskôr to viedlo k predĺženiu a následne v 114. minúte vyrovnali v predĺžení. Práve Azulgranas bude hrať budúcu sezónu v Segunda División.

V prvých minútach zápasu sa toho na ihrisku veľa neudialo, pretože oba tímy hrali pozorne, vyhýbali sa chybám. Na prvú výraznejšiu príležitosť sme si museli počkať do 12. minúty.

Castilla začala rýchly útok, ktorý zakončil Arribas, ale minul cieľ. O chvíľu neskôr Sergio prešiel cez dvoch obrancov Eldense v jednej akcii, ale jeho strela bola príliš slabá na to, aby prekvapila Valleja.

V reakcii na to začali domáci útočiť a po rohovom kope sa v kráľovskom pokutovom území strhol veľký rozruch. Priamy kop pre Castillu.

Raúlovi muži vyzerali na ihrisku lepšie a vytvorili si viac šancí. Dotor mal výbornú, no nevedel ju využiť. Našťastie o niekoľko desiatok sekúnd bol efektívnejší Rafa Marín. Arribas centroval z voľného kopu a obranca hlavičkoval ponad domáceho brankára.

Castilla sa inšpirovala týmto príkladom a v prvom polčase zvýšila vedenie. Obrador, Álvaro Rodríguez a Dotor rozohrali krásnu akciu. Do listiny strelcov sa zapísal práve kapitán Castilly.

Žiaľ, práve vtedy sa veci začali zhoršovať. Najprv sa zranil Obrador, ktorý musel opustiť ihrisko a následne Eldense strelili kontaktný gól…

Prevaha Eldense sa začala prejavovať v druhom polčase. Bolo jasné, že Castille ublížila strata Obradora a inkasovaný gól tesne pred prestávkou. V 68. minúte sa po góle Carlosa Hernándeza vyparila záloha madridských hráčov. Eldense vyrovnali.

Raúl dvakrát striedal, ale šťastie nebolo na jeho strane, keďže sa po štvrťhodine zranil Álvaro Martín a muselo dôjsť k ďalšej zmene v zostave. Posledné minúty riadneho hracieho času patrili Azulgranas, ktorí mali výbornú šancu, no Castillu zachránil krásnym zákrokom Luis López.

Na začiatku predĺženia mal šancu na double Dotor. Hlavičkoval, no Vallejo dokázal loptu upratať na roh. O chvíľu na to nebezpečne vystrelil Vinicius Tobias, no chýbala mu presnosť. Neskôr urobil chybu Mario Martín a snažil sa využiť výhodu Jorquera, no situáciu opäť zachránil Luis López.

Po zmene strán v prvej akcii vtrhol Arribas do šestnástky Eldense a bol faulovaný. Samotný poškodený pristúpil na pokutový kop a takúto situáciu nemohol premárniť. Bol to Sergiov 21. gól v sezóne za Castillu.

Eldense mohlo okamžite odpovedať, no Luis López, ktorý sa stal hrdinom zápasu, predviedol ďalší senzačný zákrok. Žiaľ, Azulgranas dokázali vyrovnať.

Castilla bojovala až do konca. Aranda sa takmer stal hrdinom, ktorý sa strelou z vlastnej polovice snažil prekvapiť Valleja a treba uznať, že od gólu nebol ďaleko.

V poslednej útočnej akcii Castilly bol zrazený na zem Pablo Ramón. Píšťalka rozhodcu však bola tichá, aj keď sa faul zdal byť zrejmý. O chvíľu neskôr mohlo Eldense začať oslavovať postup do Segunda División.

Eldense – Real Madrid Castilla 3:3 (4:4 celkovo)

0:1 Rafa Marín 26’ (asistencia: Arribas)
0:2 Dotor 35’ (asistencia: Álvaro Rodríguez)
1:2 Manu Nieto 45’+2’ ((asistencia: Clemente)
2:2 Carlos Hernández 68’ (asistencia: Bernal)
2:3 Arribas 108’ (pokutový kop)
3:3 Juanto Ortuño 114’ (asistencia: Bernal)

Eldense: Vallejo, Clemente (Estacio 98’), Carlos Hernández (Pajarero 106’), Núñez (Bernal 62’), Diego González, Sergio Ortuño, Capó, Montes (Correia 88’), Carnicer (Jorquera 56’), Manu Nieto (Juanto Ortuño 106’), Soberón.

Real Madrid Castilla: Luis López, Pablo Ramón, Carrillo, Rafa Marín, Marvel (Álvaro Martín 73’ (Aranda 87’), Obrador (Vinícius Tobias 43’), Mario Martín (Theo Zidane 102’), Nico Paz (Peter 73’), Dotor, Arribas, Álvaro Rodríguez (Iker Bravo 102’).