Domov La Fábrica Castilla vyzýva Alcorcón, vyhrala presvedčivo 3-0

Castilla vyzýva Alcorcón, vyhrala presvedčivo 3-0

Castilla suverénne zvíťazila nad rezervným tímom Celty Vigo a dostáva sa tak do čela tabuľky.

1 komentár

Castilla strávi sobotu ako líder Primera Federación. Hráči Castilly v dôležitom zápase suverénne zdolali rezervný tím Celty Vigo 3:0. Dvakrát skóroval Arribas a raz Dotor.

Teraz môžu Madridčania pokojne čakať na odpoveď Alcorcónu, ktorých čaká náročný trip v Córdobe. Za zmienku stojí, že v základnej zostave rezervy Celty sa dnes objavil Martín Calderón, odchovanec Realu Madrid, ktorý je momentálne na hosťovaní vo Vigu z Cádizu.

Prvé minúty zápasu boli veľmi pokojné a ani jeden z brankárov sa nemusel nijako namáhať. Jednu dobrú akciu hostí ukážkovým štýlom zastavil Rafa Marín. Neskôr musel hostí zachraňovať Ruly, ktorý však bol v 28. minúte bezradný.

Castilla založila útok od vlastnej brány, Nico Paz si v strede poľa počínal výborne a zvyšok už bola Arribasova šou. Útočník zobral loptu a krásnou strelou z diaľky trafil do siete. Celta na to nevedela odpovedať. Pred prestávkou mal šancu zvýšiť náskok Carrillo, no chýbalo málo šťastia.

Po zmene strán prešla Castilla opäť do útoku. Výbornú akciu Maria Martína a Arribasa vyskúšal zakončiť Aranda, no hostia sa dokázali zachrániť.

Castilla sa nevzdala a naďalej bojovala o zvýšenie náskoku. Po hodine hry mal šancu Dotor, no Ruly predviedol efektný zákrok. Celta Vigo B išla odvážnejšie do útokov a štvrťhodinu pred koncom vybehla do protiútoku Castilla a Carlos Dotor dokázal akciu perfektne zakončiť.

Raúl začal posielať na ihrisko náhradníkov a zo strany Raúla bolo dobrým rozhodnutím nasadiť Noela Lópeza. Útočník priniesol veľa energie a predovšetkým vybojoval pokutový kop. Penaltu premenil Arribas, pre ktorého to bol 15. gól v sezóne.

Real Madrid Castilla – Celta Vigo B 3:0 (1:0)

1:0 Arribas 28’ (asistencia: Nico Paz)
2:0 Dotor 75’ (asistencia: Aranda)
3:0 Arribas 87’ (penalta)

Real Madrid Castilla: De Luis, Obrador, Marvel (Edgar 88’), Rafa Marín, Carrillo, Peter, Mario Martín (Vinícius Tobias 78’), Dotor (Pablo Ramón 88’), Nico Paz (Theo Zidane 78’), Aranda (Noel López 82’), Arribas.