Domov Novinky Castilla predviedla v prvom kole skvelý obrat, hviezdou bola nová posila Sergio Díaz

Real Madrid Castilla vstúpil do nového súťažného ročníka víťazne. Hoci v 56. minúte ešte prehrávali mladíci 0:2, nakoniec sa tešili z víťazstva, ktoré im vystrieľala v 92. minúte druhým gólom v zápase nová posila, paraguajský talent Sergio Díaz.

Segunda División B, druhá skupina – 1. kolo

Real Madrid Castilla – Real Sociedad B 3:2 (0:1)

Góly: 6. Guridi 0:1, 56. Bautista 0:2, 59. Díaz 1:2, 64. Cédres 2:2, 92. Díaz 3:2.

Real Madrid Castilla – Luca – Achraf, Tejero, Lienhart, M. Hermoso – Tena, Cristian Cedrés (90. Lin), Seoane – Sergio Díaz, Enzo (62. Febas), Mario (84. Lazo).

Real Sociedad B – Giralt – Odriozola, Ibarbia, Ugarte, Lapeña – Zubeldia, Muguruza (73. Olaizola), Sanz – Bautista, Guridi (76. Sangalli), Merquelanz.

Prvé kolo v novom ročníku znamenalo debut pre Santiaga Solariho na lavičke Castilly v súťažnom zápase. Debut za Castillu absolvoval aj Sergio Díaz a krajší ani nemohol byť. Poďme však od začiatku. Pre mladíkov sa zápas nezačal dobre, Luca inkasoval prvý gól už v 6. minúte. Castilla bola zo začiatku pod tlakom, ale neskôr hru vyrovnala. Do konca polčasu hráči béčka Realu kontrolovali hru, no vyrovnávajúci zásah sa im vsietiť nepodarilo. To, čo nikto nechcel, sa udialo hneď po prestávke. V 56. minúte sa béčko Sociedadu presadilo druhýkrát a s Castillou to nevyzeralo najlepšie. Dôležitá bola rýchla odpoveď. To sa mladíkom podarilo o tri minúty, center Achrafa z pravej strany šikovne využila nová akvizícia Díaz, 1:2. Vyrovnávajúci gól dodal vietor do plachiet Solariho zverencom, ktorý sa vyrovnávajúceho zásahu dočkali už o päť minút. Po Díazovej prihrávke nedal šancu Giraltovi Cédres a bolo vyrovnané. Od tohto momentu sa Castilla snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Mohutnému tlaku odolával Sociedad až do 92. minúty. Svoj vynikajúci zápas zakončil Díaz víťazným gólom, keď sa šikovne zbavil dvoch obrancov súpera a jeho strela bola ešte jemne tečovaná. 18-ročný paraguajský talent sa tak predviedol v tom najlepšom svetle už v prvom zápase, v ktorom dal najavo, že pre mužstvo bude veľmi dôležitý.

Castilla si tak do tabuľky pripísala tri body. V druhom kole sa v nedeľu 28. augusta o 17:00 hod. predstaví na ihrisku Unionu.