Domov La Fábrica Castilla poskočila na druhé miesto

Castilla poskočila na druhé miesto

V 30. kole Primera Federación Castilla porazila San Sebastián Reyes a posunula sa na druhé miesto v tabuľke pred Deportivo.

Autor: Marek Varga

Castilla porazila San Sebastián Reyes 1:0 a posunula sa na druhé miesto v tabuľke. Kráľovský tím využil zaváhanie Deportiva. Gól za tri body strelil Álvaro Rodríguez.

Madridčania mali oveľa viac šancí a mohli vyhrať oveľa väčším rozdielom. Okrem toho by druhý gól dodal mužstvu väčšiu pohodu v závere. Našťastie súper neprekonal De Luisa a Raúlovi zverenci urobili dôležitý krok a zlepšili svoju situáciu v boji o postup do Segunda División.

Castilla začala zápas s väčšou energiou a vytvorila si viac akcií, ktoré poháňal Arribas. Najprv bol útočník v pokutovom území zrazený, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá.

Neskôr vystrelil, ale minul tesne. V 10. minúte po prihrávke do pokutového územia Álvaro Martín prihral Álvarovi Rodríguezovi, ktorý dostal Castillu do vedenia.

San Sebastian odpovedali, ale De Luis dobre zasiahol. Hostia mali k dispozícii rohový kop, po ktorom Castilla predviedla skvelý protiútok. Peter sa ocitol v situácii jeden na jedného s Pedrom Lópezom, ale jeho pokus prepasírovať loptu za brankára nevyšiel. Šancu zvýšiť vedenie mal aj Nico Paz, ale ani v tomto prípade sa mu nepodarilo akciu zakončiť.

V druhom polčase Castilla naďalej dominovala a bojovala o druhý gól. Opäť veľmi dobrú akciu vymyslel Arribas, ktorý prihral Álvarovi, ale v poslednej chvíli túto prihrávku stihol prekaziť brankár hostí.

Neskôr sa tempo stretnutia trochu spomalilo a aj trochu pritvrdilo. San Sebastian sa snažilo zastaviť akcie Castilly faulmi a kráľovský tím sa nedokázal tak ľahko prebiť cez obranu súpera.

Hostia sa v záverečných minútach snažili o odvážnejší útok, ale Los Blancos tieto útoky s pokojom odrážali a vedenie si udržali až do záverečného hvizdu.

Real Madrid Castilla – San Sebastián Reyes 1:0 (1:0)

1:0 Álvaro Rodríguez 10’ (asistencia: Álvaro Martín)

Real Madrid Castilla: De Luis, Pablo Ramón, Rafa Marín, Carrillo, Álex Jiménez (Obrador 82’), Peter, Mario Martín, Álvaro Martín (Theo Zidane 82’), Nico Paz (Dotor 64’), Arribas, Álvaro Rodríguez.