Domov La Fábrica Castilla lídrom ligy!

Castilla lídrom ligy!

Castilla porazila Linares 2:0 a poskočila na prvé miesto v tabuľke 1. skupiny Primera Federación. Kráľovský tím zvíťazil po góloch Marvela a Arribasa, hoci si počas zápasu vytvorili oveľa viac situácií.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Raúlovi zverenci využili včerajšie zakopnutie Alcorcónu. V základnej zostave sa objavil Álvaro Rodríguez, ktorý včera debutoval v prvom tíme. Tentoraz sa síce do streleckej listiny nezapísal, zanechal dobrý dojem.

Castilla vyzerala v prvých minútach lepšie, ale prvú hrozivú situáciu si vytvorili hostia. Hugo Díaz vystrelil, ale loptu poslal vedľa brány. Kráľovskí hráči boli efektívnejší.

V 13. minúte odcentroval z rohového kopu Arribas a loptu do siete usmernil Marvel. Hráči Linaresu sa snažili rýchlo odpovedať. Pustili sa do niekoľkých akcií, ale De Luis sa nemusel nijako zvlášť snažiť. Šancu zvýšiť vedenie mal Arribas. Po rýchlom protiútoku útočník trafil žrď.

Blízko k tomu mal potom Álvaro, ale v jeho prípade včas zasiahol jeden z obrancov a loptu vyrazil z bránkovej čiary. V 28. minúte sa zranil Vinícius Tobias. Brazílčan nemohol pokračovať v hre a jeho miesto zaujal Álex Jiménez.

Prevaha Castilly bola značná, ale v prvom polčase chýbali ďalšie dobré strelecké príležitosti. Kráľovskí hráči odchádzali na prestávku s jednogólovým náskokom.

Krátko po obnovení hry v druhom polčase mal Arribas ďalšiu šancu, ale Ernesto zachránil svoj tím. Sotva o niekoľko sekúnd neskôr Álvaro tesne minul dobre trafenú loptu.

Po úvodných útokoch Castilly sa do popredia dostali aj Linares. Gelardo sa ocitol v súboji jeden na jedného s De Luisom a brankár súboj vyhral. Pred uplynutím hodiny hry si oba tímy opäť vytvorili príležitosti. Na domácej strane Arribas bezcieľne pálil a hostia trafili brvno.

Raúl urobil dvojité striedanie a krátko po vstupe na ihrisko sa do šance dostal Noel, ale nemal to ľahké a Ernesta neprekvapil. Tempo zápasu začalo klesať, keďže hráči začali pociťovať únavu po tom, čo predtým hrali vo vysokom tempe.

Výsledok zápasu v nadstavenom čase stanovil Arribas, ktorý strelou z diaľky nedal Ernestovi šancu. Bol to jeho desiaty zásah v sezóne.

Castilla – Linares 2:0 (1:0)

1:0 Marvel 13’ (asistencia: Arribas)
2:0 Arribas 93’ (asistencia: Álex Jiménez)

Castilla: De Luis, Obrador, Marvel, Rafa Marín, Edgar, Vinícius Tobias (Álex Jiménez 28’), Mario Martín (Theo Zidane 63’), Peter (Aranda 83’), Álvaro Martín (Villar 81’), Arribas, Álvaro Rodríguez (Noel López 63’)