Domov La Fábrica Castilla je štvrtý zápas bez víťazstva

Castilla je štvrtý zápas bez víťazstva

V 28. kole Primera Federación Castilla remizovala 0:0 s Méridou. Kráľovský rezervný tím nedokázal prerušiť zlú sériu a nedokázal zlepšiť svoju situáciu v tabuľke.

1 komentár

Štvrtý zápas bez víťazstva pre Castillu. Z priebehu zápasu možno povedať, že ide o spravodlivý výsledok, keďže oba tímy si vytvorili nebezpečné situácie.

Chýbalo dobré zakončenie a veľmi dobre si počínali aj brankári. Získaný bod však situáciu madridského tímu v tabuľke nezlepšuje, najmä preto, že ich priami súperi majú svoje zápasy ešte len pred sebou.

Po pomerne pokojnom začiatku sa o prvú nebezpečnú strelu postarala Mérida. Meléndez to skúšal, ale De Luis bol na správnom mieste.

Potom iniciatíva prešla do rúk Castilly, ale chýbala myšlienka. Domáci si nevytvorili žiadne nebezpečenstvo pod Palomaresovou bránkou. Brankár hostí sa napokon musel činiť v 40. minúte, keď ho preveril Noel.

Bola to najväčšia šanca Castilly v prvom polčase. Kráľovskí hráči mali prevahu v držaní lopty, ale Mérida im zamedzila prístup k bráne.

Po zmene strán sa Castilla odvážnejšie dostávala do útoku. V 52. minúte mal Arribas šancu po akcii s Petrom. Palomares opäť dobre zasiahol a Arandovu strelu dokázal zblokovať obranca.

Raúl tentoraz so striedaniami neotáľal, keďže videl, že mužstvo potrebuje sviežosť v ofenzíve. Na druhej strane Mérida sa už neobmedzovala len na bránenie a aj po hodine hry mali výborné šance Erik Ruiz a Sandoval. To však bolo len varovanie a nasledovali ďalšie útoky hostí.

V 65. minúte sa Copete ocitol v situácii jeden na jedného s De Luisom, ale triafal nešťastne. O chvíľu neskôr skúšal šťastie Carlos Cinta, ale De Luis sa nenechal zaskočiť a zachránil Castillu.

Horšia fáza v hre prinútila Raúla urobiť ďalšie striedanie. V závere zaútočili kráľovskí hráči, ale Aranda netrafil bránu. O chvíľu neskôr musel De Luis opäť vyskočiť do výšky, aby zastavil Daniho Lorenza. Poslednú dobrú akciu zápasu si vytvorila Castilla. Nico Paz hlavičkoval, ale lopta tesne minula bránku súpera.

Real Madrid Castilla – Mérida 0:0

Real Madrid Castilla: De Luis, Marvel, Rafa Marín, Carrillo, Vinícius Tobias (Álex Jiménez 71’), Theo Zidane (Álvaro Martín 58’), Mario Martín, Aranda, Arribas, Peter (Iker Bravo 71’), Noel López (Nico Paz 58’).