Domov La Fábrica Castilla deklasovala Talaveru 2-7!

Castilla deklasovala Talaveru 2-7!

Castilla zaznamenala vysokú výhru a za lídrom ligy zaostáva o jeden bod.

Stretnutie sa pre Raúlových zverencov začalo veľmi dobre, keďže Castilla sa ujala vedenia v 32. sekunde zápasu. Prvá akcia a zmätky v pokutovom území priniesli gól Carlosa Dotora, ktorý zblízka zasunul loptu do prázdnej brány.

Castilla sa z vedenia dlho netešila, pretože Mario Martín sa zle zachoval pred pokutovým územím a prihral nakrátko Mariovi de Luisovi, ktorý na loptu nestihol doraziť a fauloval útočníka v pokutovom území.

Televízne záznamy však rýchlo ukázali, že v praxi sa rozhodca dopustil obrovskej chyby, keďže sa brankár Castilly Rodriho ani nedotkol. Sergio Buenacasa po chvíli suverénne využil pokutový kop a bolo 1:1.

Gól Talavery nezlomil Castillu, ktorá rýchlo odpovedala vďaka Dotorovi. Dvadsaťdvaročný mladík sa mohol tešiť z druhého gólu po prekonaní brankára strelou zo šestnástich metrov.

Tesne pred koncom prvého polčasu sa Castille podarilo zvýšiť náskok zásluhou najlepšieho hráča tímu. Je pravda, že to bolo skôr zásluhou domáceho brankára, ktorý nechal loptu prejsť popod rukavicu, no napokon to bol Sergio Arribas, kto sa mohol tešiť zo strelenia ďalšieho tohtosezónneho gólu.

Druhý polčas sa pre hráčov Raúla začal takmer identicky ako prvý, pretože po necelých dvoch minútach od hvizdu rozhodcu strelili gól. Konkrétne sa to podarilo Arribasovi, ktorý prekonal brankára v štýle svojho trénera, keď ho preloboval v situácii jeden na jedného.

Fanúšikovia na štadióne Talavery mohli mať déjà vu, keď domáci rýchlo odpovedali na gól Castilly v druhom polčase, keď Neyder Lozano prekonal z tesnej blízkosti Maria de Luisa.

Scenár zostal zachovaný, pretože o chvíľu skórovala Castilla po mimoriadne razantnom zásahu Álvara Rodrígueza, ktorý sa po zranení vrátil do základnej jedenástky.

Päť minút pred koncom zápasu sa v situácii jeden na jedného ocitol Arribas a dosiahol hetrik. To však ešte nebol koniec, keď v nadstavenom čase stanovil konečné skóre Óscar Aranda.

Stretnutie sa skončilo silným víťazstvom Castilly, ktorá na vedúci Alcorcón zaostáva už len o jeden bod. Do konca sezóny ostávajú ešte štyri kolá a Castilla má stále reálnu šancu na priamy postup do Segunda División.

CF Talavera – Real Madryt Castilla 2:7 (1:3)