Domov Novinky Čas na rozhodnutie sa blíži

Čas na rozhodnutie sa blíži

Autor: Marek Varga
1 komentár

S blížiacim sa zimným prestupovým obdobím sa nemožno čudovať, že téma Erlinga Hålanda je čoraz viac riešená.

Vypadnutie Borussie z Ligy majstrov bolo pre Hålanda silnou ranou. Futbalista po poslednom zápase Dortmundu v tomto kalendárnom roku strávil veľa času lúčením sa s fanúšikmi, čím sa prirodzene vytvorilo pole pre všemožné špekulácie o budúcnosti útočníka.

Športový riaditeľ klubu musel rýchlo prehovoriť, aby poprel klebety.

Situácia Borussie je však mimoriadne nepríjemná. Stretnutie športových komisárov s Minom Raiolom pred pár dňami nevyvrátilo žiadne pochybnosti.

Novinári AS hlásia, že klub sa chce s Nórom čoskoro opäť porozprávať. Podľa jeho súčasného zamestnávateľa by mal už teraz svoje zámery dať celkom jasne najavo.

Postoj Borussie je jasný. Každý chce, aby 21-ročný hráč zostal. Aby ho o tom presvedčili, pripravuje sa pre neho nová zmluva za galaktických podmienok.

Hráč by vraj ročne zarobil okolo 14 miliónov eur v čistom. Ak by súhlasil, mohol by klub opustiť v lete 2023.

Pre Real Madrid by bol takýto scenár ideálny. Jednak Benzema zostáva v tíme a jednak by sa získalo viac času na vytvorenie rozpočtového priestoru na Erlingov plat.

Netreba zabúdať na to, že čoskoro budú musieť králi s najväčšou pravdepodobnosťou pozlátiť Kyliana Mbappého.

Nič to nemení na tom, že ak teraz Håland požiada o odchod, Real bude mať o prestup aj tak záujem. V Dortmunde to veľmi dobre vedia. V tomto smere je východisková pozícia Los Blancos najlepšia možná.

Vzťah medzi klubmi je skvelý a Real si môže byť istý špeciálnym prístupom zo strany Nemcov. Ďalším problémom je však Mino Raiola. Tu by musel na pódium nastúpiť José Ángel Sánchez.

Raiola má čo povedať o budúcnosti svojho klienta. Niet pochýb, že agent futbalistu urobil fantastické rozhodnutie, keď ho presvedčil, aby sa presťahoval do Dortmundu.

V Borussii sa Erling mohol bez prekážok rozvíjať. Skončil v klube s veľmi uznávanou značkou, kde však zároveň tlak nebol až taký paralyzujúci.

Nórsky útočník strelil v 75 zápasoch až 76 gólov.

AS tiež informuje, že športový projekt je pre hráča prioritou. To je ďalší faktor v prospech Madridu v súboji napríklad s PSG.

Parížania, čeliac veľmi možnej strate Mbappého, však vynaložia všetky sily na získanie Hålanda.

Do zoznamu záujemcov by mali pribudnúť aj City a United. Rovnaký zdroj informuje, že momentálne neexistuje žiadna klauzula, pre ktorú by Erling mohol z Borussie odísť. Došlo len k ústnej dohode, no o konkrétnej sume sa nikdy poriadne nehovorilo.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x