Domov Novinky Carlo Ancelotti má jasno v tom komu drží palce na MS22

Carlo Ancelotti má jasno v tom komu drží palce na MS22

Taliansky tréner pri neúčasti svojej rodnej krajiny podporuje Kanadu.

Autor: Michal
0 komentár

Po tom, čo sa taliansky národný tím nekvalifikoval na majstrovstvá sveta v Katare 2022, sa manažér Realu Madrid Carlo Ancelotti rozhodol podporiť Kanadu. Tím ktorý sa nezúčastnil od majstrovstiev sveta v Mexiku 1986, predviedol v prvom zápase slušný výkon.

„Na majstrovstvách sveta budem fandiť Kanade, keďže chýbala dlhé roky a je mojím druhým domovom,“ povedal Ancelotti pre taliansky rozhlas. „Prezident Kanadskej federácie pochádza z Abruzza, takže všetci fandia Kanade.“

Má silné osobné väzby na Kanadu

Hoci ho jeho profesionálna kariéra výrazne spája so Španielskom, Nemeckom a Anglickom, Ancelotti prezradil, že sa rozhodol podporiť Kanadu kvôli hlbokým osobným väzbám, ktoré má s touto krajinou. Jeho manželkou je podnikateľka kanadského pôvodu Mariann Auger McClay, s ktorou sa oženil v roku 2014. .

Ancelotti žil vo Vancouveri rok po svojom odchode z Realu Madrid v roku 2014 a pred prevzatím Bayernu Mníchov v roku 2015. Navyše, súčasný prezident CONCACAF Victor Montagliani je talianskeho pôvodu a vyrastal v Kanade. V rokoch 2012 až 2017 pôsobil ako prezident Kanadskej futbalovej asociácie.

Je otvorený možnosti viesť kanadský tím

Ancelotti bol už niekoľko rokov spájaný s kanadským národným tímom a na niektorých manažérskych pozíciách v MLS a vlani v máji povedal, že by bol otvorený trénovaniu kanadského národného tímu. Teraz viac ako kedy predtým, keď bude národ spoluorganizátorom turnaja majstrovstiev sveta 2026.

Pravdepodobne mu bude vyhovené, keďže súčasný tréner Kanady John Herdman by mohol po majstrovstvách sveta v Katare odísť do Európy. Špekuluje sa, že keď prestane trénovať v Európe, Ancelotti by mohol trénovať Vancouver Whitecaps v Kanade.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x