Domov Novinky Camavinga začína boj o Majstrovstvá sveta v Katare

Camavinga začína boj o Majstrovstvá sveta v Katare

Francúzsko dnes o 20:45 odohrá zápas Ligy národov s Rakúskom a pre Camavingu začína boj o MS.

Autor: Marek
0 komentár

Jedným z nových hráčov Didiera Deschampsa v nominácii Francúzska je Eduardo Camavinga, ktorému práve po tejto nominácii rapídne stúpli šance na účasť na spomínanom šampionáte.

Hráčovi Realu Madrid ide v najbližších dvoch zápasoch národného tímu o veľa. Vie, že môže zabojovať o miesto Pogbu, ktorý je aktuálne zranený a navyše má problémy, nakoľko bol obeťou vydierania alebo Kantého, ktorý je taktiež zranený.

Deschampsov stred poľa pre MS zostáva neznámy a Camavinga to musí využiť. Nie je isté, že Pogba sa na MS dostane, Kanté pravdepodobne áno, ale jemu sa zranenia už dlhšiu dobu opakujú.

V prípade príchodu Pogbu, Kantého a Rabiota je teda potrebné obsadiť dve miesta, ak nepríde Pogba, tak tri.

Jedno miesto patrí Aurélienovi Tchouaménimu, ktorý už dlhšie pôsobí pod Deschampsom a je skvelým kandidátom na vedenie generačnej zmeny v strede poľa Les Bleus.

Deschamps tentokrát nepovolal nikoho zo šiestich stredopoliarov, ktorí hrali na Euro 2021 (Tolisso, Sissoko a Lemar mimo troch vyššie uvedených).

Camavingovi súperi o pozíciu

Test v týchto dvoch zápasoch nie je určený len pre Camavingu, pretože Deschamps spomenul dve ďalšie mená, ktoré súperia o pozíciu.

Kamara z Aston Villy na poslednú chvíľu vypadol, ale stále je na radare, rovnako ako jeho náhrada Veretout z Marseille. Fofana z Monaka a Guendouzi tiež z Marseille, sú jeho rivalmi a aj tieto dva zápasy majú pritiahnuť pozornosť trénera.

Dvojsečnou zbraňou pre Camavingu je nepochybne fakt, že hrá za Real Madrid. Camavinga nehrá v základnej zostave, ale disponuje perfektným fyzickým fondom.

Ak Deschamps počítal s Madridistom, je to preto, že sa mu páči jeho úloha katalyzátora pre klub ako Real Madrid. Ancelotti si ho váži a tréner vie, že je to veľmi zaujímavá možnosť pre Majstrovstvá sveta.

Špeciálny prípad

Camavinga momentálne nie je členom základnej zostavy Los Blancos, ale stále má takmer dva mesiace na to, aby pridal minúty a pokračoval vo vylepšovaní svojej hry.

Je aj najmladším hráčom, ktorý debutoval za Les Bleus za posledných sto rokov, keď debutoval vo veku 17 rokov a 332 dní.

Bolo to v októbri 2020 proti Chorvátsku a skóroval aj on, čím sa stal druhým najmladším hráčom, ktorý skóroval za seniorský tím. Bol to začiatok cesty k snu ísť na Majstrovstvá sveta a to sa pomaly stáva realitou.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x