Domov Novinky Camavinga, neospevovaný hrdina El Clásica

Camavinga, neospevovaný hrdina El Clásica

Vstup Eduarda Camavingu na ihrisko bol jedným z najdôležitejších momentov sobotňajšieho El Clásica. Francúz vniesol do akcií Realu veľa sviežosti a úplne zmenil osud zápasu.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Pred sobotňajším El Clásicom bola jedným z najväčších rébusov ľavá obrana Realu Madrid. Carlo Ancelotti sa napokon rozhodol pre Ferlanda Mendyho a Eduardo Camavinga napokon odišiel na lavičku náhradníkov.

Talian si chcel čo najviac zabezpečiť prístup k bráne, ale intenzita hráčov Barcelony spôsobila, že tento plán bolo potrebné rýchlo upraviť. Los Blancos odohrali hrozný prvý polčas a úplne nezvládli vysoký tlak hostí.

„Niekedy sa vo futbale stane, že nehráte tak, ako chcete. V prvom polčase sme nehrali na našej úrovni a to sa občas môže stať. Dnes sa to stalo, mali sme problémy s rozohrávkou lopty, neboli sme agresívni, neboli sme silní v súbojoch,“ povedal Carletto na pozápasovej tlačovej konferencii.

Real vyrovnal v 68. minúte vďaka fantastickému gólu Judea Bellinghama, no problémy Kataláncov sa začali o niekoľko minút skôr, keď sa na trávniku namiesto Mendyho objavil Eduardo Camavinga.

Bolo to v 52. minúte zápasu a tento ťah všetko zmenil. Vstup 20-ročného mladíka zmenil osud zápasu a hoci sa po záverečnom hvizde najviac hovorilo o Bellinghamovi, nemožno zabudnúť ani na zásluhy Francúza, ktorý sa ukázal byť jedným z neospevovaných hrdinov tejto konfrontácie.

Eduardo sa opäť predviedol ako ľavý bek a nielen v obrane, ale predovšetkým v útoku dokázal, že vie niečo priniesť. Mužstvo si vďaka svojej agresivite, dynamike a schopnosti rozbíjať línie pomaly získavalo prevahu.

Jeho prítomnosť na ihrisku prebudila Real Madrid a Francúzov prínos sa odráža aj v štatistikách. Celkovo poslal 27 prihrávok a každá si našla svojho adresáta, takže sa môže pochváliť 100% úspešnosťou.

Zaznamenal aj 4 odobratia, vyhral 6 súbojov a človek mohol mať dojem, že na ihrisku robil takmer len správne rozhodnutia.

„Kľúčom tohto zápasu bol odlišný prístup v porovnaní s prvým polčasom. V prvom polčase sme boli slabým, pomalým a málo agresívnym tímom, v druhom to bolo úplne naopak: vpredu sme boli intenzívnejší, agresívnejší a silnejší,“ dodal po zápase Carlo.

Los Blancos potrebovali impulz a tým bol vstup 20-ročného Francúza. Camavinga je stroj, ktorý mení dynamiku zápasov a bez neho by sa možno ďalšia remontada neuskutočnila.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x