Domov Novinky Camavinga na svojom mieste

Camavinga na svojom mieste

Eduardo Camavinga hral ako defenzívny stredopoliar proti Athletic Bilbao a počínal si veľmi dobre.

Autor: Marek
1 komentár

Aj keď sa často hovorilo, že to naozaj nie je jeho nominálna pozícia, samotný Francúz počas prezentácie v Reale Madrid priznal, že je rád na ihrisku na mieste tesne pred obranou.

V čase Camavingovho prestupu si predstavitelia Realu Madrid dobre uvedomovali, že Eduardo je všestranný hráč. V prípade potreby dokáže úspešne hrať aj na ľavom obrancovi, čo ukázal šampionát v Katare.

Obľúbenou pozíciou 20-ročného hráča, napriek tomu, na čom mnohí trvali, je defenzívny stredopoliar. Hlavným dôvodom tejto preferencie je, že uprednostňuje prijímanie prihrávok v miestach, kde má viac priestoru, čo prispieva k zrýchleniu a využitiu jeho fyzickej kondície v neskoršej fáze akcie.

Ako typický stredný záložník nemá toľko priestoru. Čo mu pomohlo k zlepšeniu výkonnosti bolo to, keď naskakoval do hry z lavičky a využil fakt, že bol súper unavený. Keď hral od začiatku, tak sa mu nedarilo a sedemkrát ho Ancelotti vystriedal pri polčase.

V pohárovom súboji s Villarrealom za stavu 2-0 Carletto vystriedal Ceballosa za Kroosa a posunul Camavingu hlbšie. Toto riešenie zafungovalo hneď dvakrát.

Dani hral najlepšie zo všetkých hráčov Realu a Eduardo výrazne zlepšil svoj výkon. Samozrejme, tréner si to musel všimnúť.

Na San Mamés vsadil od začiatku na tých, ktorí sa pár dní predtým ukázali ako kľúčoví. V základnej zostave sme teda videli stred poľa v zložení Camavinga, Ceballos a Valverde.

Aj keď fanúšikov ešte mohla takáto kombinácia zaskočiť, pre samotných hráčov to bolo očakávané rozhodnutie. Toto riešenie bolo úspešne testované počas tréningov pred zápasom.

Zranený Tchouaméni

Eduardov vzostup formy čiastočne rieši problém, ktorý nastal po Casemirovom odchode. Jediným hráčom na poste Brazílčana sa zatiaľ zdal byť Tchouaméni, ktorý sa však stále zotavuje zo zranenia.

Teraz Ancelotti našiel náhradné riešenie, ktoré odbremení aj Kroosa, ktorý už roky hovorí, že sa ako defenzívny stredopoliar necíti dobre.

Jediný problém trénera je, že nie každý sa zmestí do základnej jedenástky. Akokoľvek sa na to pozrieme, vo štvrtok odohráme zápas, aby sme zistili, či uznanie zásluh jednotlivých hráčov je taktika, ktorá môže fungovať z dlhodobého hľadiska.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x