Domov Novinky Camavinga hodil rukavicu Tchouaménimu

Camavinga hodil rukavicu Tchouaménimu

Eduardo Camavinga dokazuje, že je stvorený pre hru na pozícii defenzívneho záložníka.

Autor: Marek
3 komentáre

Pred sezónou sa zdalo, že Aurélien Tchouaméni bude prirodzeným nástupcom Casemira, ale bývalý hráč Monaka musí čoraz častejšie uvoľňovať miesto svojmu mladšiemu kolegovi. V súboji s Liverpoolom zaznamenal Eduardo ďalší skvelý výkon.

Pred začiatkom aktuálnej sezóny sa Real Madrid rozhodol pre veľkú investíciu do Casemirovho nástupcu. Aurélien Tchouaméni prišiel do Madridu ako jeden z najsľubnejších stredopoliarov mladej generácie a zdalo sa, že pozícia defenzívneho záložníka bude patriť práve jemu.

Otázka obsadenia stredu poľa je však pre Carla Ancelottiho čoraz väčším hlavolamom, a to všetko kvôli výbornému prístupu Eduarda Camavinga.

Momentálne je to práve 20-ročný mladík, ktorý častejšie plní úlohu, ktorá kedysi patrila Casemirovi. Prítomnosť Francúza v základnej jedenástke bola viackrát spochybnená, najmä keď kvôli roztržitosti príliš často videl žlté karty v úvodných fázach zápasov.

Dvojzápas proti Liverpoolu bol pre Camavingu ďalšou skúškou zrelosti v Reale Madrid, a kým jeho prítomnosť v základnej jedenástke v prvom zápase na Anfielde bola do istej miery podmienená Tchouaméniho chorobou, v odvete na Santiago Bernabéu Carletto plne dôveroval jeho schopnostiam. Ako sa ukázalo, Talian mal opäť pravdu.

V stredu večer Eduardo dokázal, že mu najviac vyhovuje pozícia defenzívneho záložníka a na tento post je jednoducho stvorený.

Vďaka jeho defenzívnej dynamike a pevnosti mali Kroos a Modrić viac voľnosti pri rozohrávke na súperovej polovici. S loptou pri nohe bol fantastický a bol dokonca blízko k zápisu do streleckej listiny.

Dvadsaťročný mladík zaznamenal 54 prihrávok a päťkrát odobral loptu súperovi. Lepšiu bilanciu mal len Kroos, ktorý skompletizoval 61 prihrávok. Zároveň stojí za zmienku, že Camavinga preukázal pozoruhodnú efektivitu najmä vo finálnej tretine ihriska – z jeho 16 prihrávok bolo až 15 presných (93,3 %).

Ancelotti mu dôveruje

„Eduardo má za sebou veľmi dobré obdobie. Momentálne má veľmi dobrú formu a využíva to naplno. S Kroosom a Modričom sa cíti pohodlne. Svoju pozíciu zvláda dobre. Aj keď Kroos pri rozohrávanú stiahne, má šancu posunúť sa dopredu. Trafil aj bránu. Jeho zápas bol na veĺmi dobrej úrovni,“ uviedol po zápase Carlo Ancelotti.

Trénerský tím teší prístup Francúza, ktorý rastie od zápasu k zápasu. V minulej sezóne jeho vstupy z lavičky v rozhodujúcich zápasoch pomohli tímu k fantastickým obratom, ale často mal problém udržať svoj prístup počas celých 90 minút.

Niečo sa však zmenilo. Stredopoliar hrá čoraz rozvážnejšie a štatistiky sú toho jasným dôkazom – v posledných 16 zápasoch za kráľov vybehol na ihrisko od prvej minúty až v 15 prípadoch.

Stojí za zmienku, že na začiatku sezóny bola jeho situácia úplne iná, keďže na absolvovanie 10 zápasov v základnej jedenástke potreboval až 25 vystúpení. Problémom nie sú ani žlté karty. V aktuálnych zápasoch nastúpil Francúz na poste defenzívneho záložníka v 10 stretnutiach a rozhodca ho napomenul iba raz.

Jedna žltá karta za 728 minút hry. Celkovo v tejto sezóne videl už sedem žltých kariet, ale šesť z nich dostal, keď hral na iných postoch. Ako pivot si 20-ročný mladík počína lepšie a hádže rukavicu Tchouaménimu.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x