Domov Novinky Camavinga chce kráčať po stopách Casemira

Camavinga chce kráčať po stopách Casemira

Eduardo Camavinga funguje najlepšie ako pivot. Na jeho výkonoch je to vidieť a ani on sa tým netají.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Problémom je, že skôr obsadzuje iné pozície, pričom primárnym defenzívnym stredopoliarom zostáva Aurélien Tchouaméni.

Pohárový zápas proti Villarrealu bol pre Eduarda Camavingu dôležitým testom. Po tom, čo francúzsky stredopoliar dvakrát opustil ihrisko v Španielskom Superpohári po polčase v oboch zápasoch proti Valencii a Barcelone, bolo jasné, že s absenciami Auréliena Tchouaméniho a Luku Modrićaa dostane ďalšiu šancu v Copa del Rey.

Tentoraz priniesol výkon na pozícii pivota oveľa lepšie výsledky – Camavinga odohral celých 90 minút a ako hráč základnej zostavy, nie ako náhradik. Podieľal sa na obrate Realu Madrid.

Sezóna 2022/23 má byť pre 20-ročného Francúza priestorom na to, aby urobil dôležitý krok vpred vo svojej kariére v Reale Madrid. A ten bude založený predovšetkým na tom, aby sa stal plnohodnotným hráčom základnej jedenástky.

Mladý stredopoliar sa zatiaľ v klube aj v reprezentácii osvedčil najmä ako ideálna opora tímu proti unavenému rivalovi. Bolo to vidieť aj vo finále MS v Katare, keď práve po vstupe hráča kráľov, Francúzi vyrovnali výsledok zápasu s Argentínou.

Carlo Ancelotti verí Camavingovi, no stále považuje Toniho Kroosa a Modrica za základy svojho tímu. Podobne je to aj na pozícii pivota, ktorý v prvom rade patrí Tchouaménimu.

Bývalý hráč Rennes tak môže počítať so svojimi šancami len v prípade striedania alebo jednoducho absencie jednotlivých hráčov.

Nový Casemiro

Po Casemirovom odchode prevzal rolu defenzívneho stredopoliara Tchouaméni, no teraz sa ukazuje, že práve tu sa Camavingovi darí najlepšie.

Samozrejme je možná aj varianta s dvoma Francúzmi v strede poľa. Hrať s dvoma pivotmi je v Reale Madrid časom vidieť čoraz častejšie. Aktuálna sezóna je však aj o správnom hospodárení so silami Modriča, ktorého však bude treba pravidelne striedať.

„Tchouaméni a ja sme komplementárnymi hráčmi. Keď sme spolu na ihrisku, pravidelne sa sledujeme. Keď ho vidím ísť dopredu, zostanem vzadu. Začíname spolu vychádzať,“ vysvetlil Camavinga po jednej z ich spoločných hier.

Momentálne spolu odohrali trinásť zápasov, no len sedemkrát nastúpili v základnej zostave – Almería, Celta, Betis, Getafe, Cacereño a dvakrát Lipsko. Los Blancis za ten čas zaznamenali šesť víťazstiev a len jednu prehru.

„Nedotknuteľný“ pomocník

Camavinga chce predovšetkým pravidelne hrávať, no zároveň je otvorený o svojich pozičných preferenciách: „Najviac sa cítim ako pivot, ako šestka. Myslím si, že práve tam môžem dať tímu najviac. Môj problém je, že hrám na akomkoľvek poste. Ale ja preferujem šestku.“

Na nedávnej tlačovej konferencii Ancelotti jasne povedal: „Camavinga je rovnako nedotknuteľný ako Modrič a Kroos. Francúz určite nie je na predaj, ani sa neuvažuje o možnosti hosťovania – jeho miesto je v Reale Madrid.“

zdroj: marca.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x