Domov Novinky Čaká Miguela Gutierreza prelomová sezóna v Reale Madrid?

Čaká Miguela Gutierreza prelomová sezóna v Reale Madrid?

Autor: Michal
6 komentárov

20-ročný ľavý obranca Miguel Gutierrez, zaujal počas záverečnj fázy sezóny 20/21. Sezóna 2021/22 by mohla byť sezónou, v ktorej sa zviditeľní v globálnom merítku.

Gutierrezovi v Madride vždy verili. V posledných fázach sezóny La Ligy 2020/21 dostal viacero príležitostí. Mladík, ktorému pomohli zranenia Ferlanda Mendyho a Marcela, odohral šesť z posledných siedmich zápasov Realu. Debutoval v zápase s Granadou, pri výhre 4:1 – v hre, v ktorej vyprodukoval okamih brilantnosti.

Gutierrez, ktorý dokázal svoju hodnotu ako moderný krajný obranca, odomkol zadnú líniu Granady senzačným oblúčikom na Luku Modriča ktorý poslal Real do vedenia.

Bol to letmý pohľad na to, čo tí ktorí ho poznajú, videli počas celej jeho mládežníckej kariéry. Gutierrez sa perfektne hodí do systému Los Blancos. Je kreatívny, technicky nadaný a miluje útočenie.

Všestranný obranca

V minulosti zaznamenal pôsobivé čísla. Napríklad počas Ligy mládeže UEFA 2019/20 krajný obranca strelil štyri góly v desiatich vystúpeniach – dokonca strelil rozhodujúci gól vo finále tejto súťaže. Je to moderný krajný obranca ktorý prináša výrazný vplyv v ofenzíve-niečo, čo fanúšikovia Realu Madrid radi vidia. To však nie je všetko.

Tento 20-ročný chlapec ani pri ofenzívnych chúťkach nikdy nezabúda na zadné vrátka. Jeho čítanie hry a obranné schopnosti, ktoré dopĺňajú jeho prirodzený dar útočnej hry, z neho robia potenciálnu hviezdu na tejto pozícii.

Štatistiky v LaLige

Napriek tomu že v minulej sezóne dostal od Zinedina Zidana v lige iba 314 minút, dokázal ich dokonale využiť. Podľa FBRef Gutierrez zvládol v priemere 1,71 zachytenia za 90 . minút, čím sa zaradil na štvrté miesto spomedzi hráčov Realu. Viac ako ktorýkoľvek iný obranca, pričom takisto stihol dva bloky(5. miesto v tíme). V oboch týchto štatistikách sa Mendy ani Marcelo neumiestnili nad Gutierrezom – aj keď, samozrejme, musíme mať na pamäti, že hrali oveľa viac minút. Napriek tomu je zrejmé že Gutierrez, ako ho opisuje Zizou, je „fenomenálny“.

U kormidla je nový tréner, no zdá sa že nemusíte byť odborník, aby ste dospeli k záveru, že Marcelo je už dávno za zenitom a Gutierrez by mal byť považovaný za vhodnú zálohu pre Mendyho. Mladý Španiel ešte „nepreskočil“, ale ročník 2021/22 by mohol byť jeho časom na upevnenie postavenia hráča Realu Madrid.

zdroj: 90min.com