Domov Novinky Budúcnosť dvoch kľúčových postáv visí na vlásku

Budúcnosť dvoch kľúčových postáv visí na vlásku

Budúcnosť Carla Ancelottiho je neistá, rovnako ako budúcnosť ďalších členov trénerského štábu.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Medzi nimi sú dvaja zamestnanci s neuveriteľným významom a zásluhami: Antonio Pintus a Luis Llopis.

Zmena na trénerskej lavičke Realu Madrid, uskutočnená v roku 2021, nevyústila len do angažovania Carla Ancelottiho, ktorý nahradil Zinédina Zidana. Klub posilnil aj svoj trénerský štáb, keď siahol po dvoch kľúčových postavách z prvého pôsobenia Francúza v hlavnom meste Španielska.

Boli nimi Antonio Pintus, ktorý je šéfom oddelenia fyzickej prípravy, a Luis Llopis, taktický guru, ktorý v kádri pôsobí aj ako tréner brankárov.

Dva „mozgy“ Realu Madrid, ktorých budúcnosť na Bernabéu nie je taká istá. S neistotou okolo práce Carla Ancelottiho a silnejúcimi fámami o jeho možnom odchode by sa situácia mohla zmeniť.

Ak Talian zostane, niet pochýb o tom, že s ním v klube zostanú aj vyššie uvedení zamestnanci. Ak však odíde, všetko bude závisieť od ich prístupu a od plánov nového trénera. V prípade Pintusa sa už niečo také stalo, keď sa do klubu vrátil Zidane a ten nechcel s Talianom spolupracovať. Llopis zasa necítil dôveru od Lopeteguiho a v roku 2018 odišiel do Realu Sociedad.

Ide o dve mimoriadne dôležité osoby v trénerskom štábe, ktoré Carlo Ancelotti doplnil v roku 2021. Klub považoval ich príchod za skutočne kľúčový.

Samotný Ancelotti ich pritom považuje za svojich najcennejších spolupracovníkov, okrem postáv ako jeho syn Davide a asistenti Francesco Mauri, Beniamino Fulco a Simeone Montanaro. Pintus a Llopis majú s Ancelottim, ako aj s Davidem, výborný vzťah.

Títo štyria tvoria skutočné srdce trénerského štábu a práve tam sa prijímajú najdôležitejšie rozhodnutia. Rovnako to bolo aj počas predchádzajúceho Zidanovho pôsobenia a práve ich spolupráca bola jedným z faktorov, ktoré viedli k tejto zlatej ére v novodobej histórii Realu Madrid.

Antonio Pintus sa do klubu vrátil v roku 2021 ako vedúci fyzickej prípravy a osoba zodpovedná za vytvorenie metodiky fyzickej prípravy pre všetky futbalové tímy v klube.

Real Madrid si jeho prácu veľmi vážil, ale Zidanov návrat mu znemožnil spoluprácu. Francúz zamestnal svojho krajana Grégoryho Duponta, ktorý bol predtým zodpovedný za fyzickú prípravu francúzskej reprezentácie.

Llopis prišiel do Realu Madrid v roku 2015, aby v klube zaviedol odlišnú formu brankárskej prípravy. Sám Arrigo Sacchi bol fanúšikom Španiela a Zidane ho neváhal povýšiť, keď v roku 2016 prevzal vedenie prvého tímu.

Llopisa možno označiť za objaviteľa talentu Keylora Navasa. Plece pri pleci viedol so Zidanom víťazný Real Madrid počas prvého pôsobenia francúzskeho trénera. Llopis však potom odišiel do Realu Sociedad a do španielskej metropoly sa vrátil až v roku 2021.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x