Domov Novinky Brahim žiada viac

Brahim žiada viac

Brahim vyťaží maximum z každej minúty, ktorú dostane od Carla Ancelotti. Útočníkovi sa ich síce doteraz nepodarilo nazbierať veľa, no vždy, keď sa objaví na ihrisku, vyzerá dobre.

Autor: Marek
2 komentáre

„Patrí medzi hráčov, ktorí ťažili z vydareného vstupu do sezóny. Zakaždým prispel k hre veľkou mierou a myšlienkou je dať mu viac minút,“ povedal tréner Realu po zápase proti Unionu.

Španiel sa proti Berlínu objavil na ihrisku v 81. minúte zápasu a svoje umenie ukázal niekoľkokrát. Ancelotti nie je slepý a vidí, že Díazovi sa darí dobre.

Problém je však v tom, že mu dáva málo príležitostí, aby to dokázal. Teraz, keď sa Liga majstrov už začala a kalendár je čoraz tesnejší, si 24-ročný hráč začína pýtať viac.

V tejto chvíli, ak nerátame nadstavený čas, strávil útočník na ihrisku 28 minút. Dokázal z nich však vyťažiť naozaj veľa. Zakaždým sa mu podarilo urobiť skvelý prienik alebo vypracovať šance svojim spoluhráčom, ako to urobil s Bellinghamom proti Realu Sociedad.

S Getafe dosiahol 100% presnosť prihrávok, vyhral štyri duely a dvakrát bol faulovaný. Vo verejných vyhláseniach pôsobí Brahim pokorne a trpezlivo. Aj keď určite dúfa vo viac, teší ho, že môže priniesť do hry tímu niečo pozitívne.

Ancelotti ho vždy na konci poslal do boja. Pomerne zaujímavý obraz o Brahimovi by poskytol spriemerovanie jeho štatistík a ich virtuálne natiahnutie na 90 minút.

Díaz by potom mal 9,6 úspešných driblingov na zápas v porovnaní s 3,8 pre Viníciusa a 2,6 pre Rodryga. Zaznamenal by aj 35,4 prihrávok vyslaných do finálnej tretiny ihriska.

Potom by bol už len za Modričom (61,4). Viedol by aj vo vytvorených šanciach 9,6 na zápas (Lucas 5,8 a Kroos 5,2) a príležitostiam na priame skórovanie – 6,4 (Lucas 1,7 a Modrić 0,7). Tieto čísla sú, samozrejme, umelo nafúknuté a predstavujú čisto matematickú simuláciu, no umožňujú nám predpokladať, že Brahim môže byť hráčom so skutočným vplyvom na výsledky.

Už počas prípravného obdobia zanechal dobrý dojem. Dobré vzťahy s Bellinghamom boli tiež okamžite viditeľné. Španiel a Angličan si výborne rozumejú na ihrisku aj mimo neho.

Počas prípravných zápasov pred sezónou Ancelotti niekoľkokrát vyskúšal formáciu, v ktorej bol Jude umiestnený za útočníkmi a Brahim hral v prvej línii bližšie k pravej strane.

V tomto taktickom vzore je pre Díaza jednoduchšie dostať sa dovnútra, ľavou nohou a hľadať strelu. V priateľských zápasoch zažiaril najmä proti Milánu a spolupráca s Bellinghamom bola naozaj príjemná.

Keď sa však sezóna začala a stávky boli vysoké, tréner zatlačil Brahima do úzadia. Hoci tréner vždy hovoril o svojom hráčovi pochvalne.

V Miláne dostal Španiel na chrbát číslo 10 a bol zásadný pre tím. V Madride je nútený stavať všetko takmer od nuly. Do rozpadu však má ďaleko. Len čo sa na tabuli zobrazí číslo 21, takmer šprintuje k postrannej čiare.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x