„Štyri roky sme pracovali s Ancelottim a máme určité automatizmy, ktoré teraz musíme zmeniť na to, čo chce nový tréner. Nie je to niečo, čo príde po štyroch dňoch,“ vyhlásil po zápase s Al-Hilal Thibaut Courtois. Kráľovskí v prvom zápase éry Xabiho Alonsa fanúšikov neohúrili, ale denník AS zdôrazňuje, že jedným z pozitív tohto stretnutia bol výkon Brahima Díaza.
Denník tvrdí, že útočník priniesol dodatočnú energiu a zároveň dobre pracoval v pressingu, ktorý je Achillovou pätou súčasného tímu. Jeho štýl hry a prístup k práci sa trénerovi páčia a vidí v ňom dôležitú súčasť tímu. „Xabi chce byť blízko nás, rozpráva sa s každým. To je niečo pozitívne. Neprezradím, o čom sa so mnou rozprával. Nechám si to pre seba. Teší ma, že s ním môžem pracovať,“ uviedol hráč v rozhovore s novinármi. Tieto slová dobre odzrkadľujú realitu.
Medzi touto dvojicou existuje isté porozumenie, dodáva AS. Nie je náhoda, že rokovania o predĺžení zmluvy nabrali v posledných dňoch na obrátkach. Médiá pred pár dňami informovali, že všetko je už prakticky dohodnuté. „Vždy som jasne hovoril, že chcem hrať za Real Madrid. Mojím cieľom bolo získavať trofeje s týmto klubom a to sa mi darí,“ vyhlásil 25-ročný hráč. Brahim zostane na Santiago Bernabéu a plán Xabiho, ako aj celého klubu, zohral kľúčovú rolu.
Útočník je v klube vnímaný ako kľúčový prvok tímu. Tak pre súčasnosť, ako aj pre najbližšie roky. V zápase s Al-Hilal si viedol veľmi dobre. Na ihrisko sa dostal v 65. minúte. Vytvoril dve gólové príležitosti, absolvoval jeden úspešný dribling a z 18 prihrávok mu nevyšla len jedna. Desať z týchto prihrávok, čo stojí za zmienku, bolo v poslednej tretine ihriska. V záverečnej fáze zápasu, keď sa Real s odhodlaním snažil prelomiť obranu súpera, najnebezpečnejšie akcie vznikli vďaka spolupráci Brahima s Gülerom.
Situácia útočníka nie je jednoduchá… ale nikdy ani nebola. Po návrate z Milána si získal srdce Ancelottiho. So Xabim začína z oveľa vyššej štartovacej pozície. A prvé dni to len potvrdzujú. Konkurencia je tvrdá, ale Brahim verí, že to najlepšie má ešte len pred sebou. A Xabi tiež.
zdroj: as.com