Domov Novinky Borussia stanovila počiatočnú cenu za Bellinghama

Borussia stanovila počiatočnú cenu za Bellinghama

The Athletic sa bližšie pozrelo na situáciu Judea Bellinghama. V nočnom Chiringuito sa dodalo, že Angličan sa pozitívne pozerá na možnosť - Real Madrid.

Autor: Marek
0 komentár

The Athletic informuje, že odchod Bellinghama z Borussie Dortmund vlani v lete bol napriek záujmu mnohých gigantov jednoducho nemožný, pretože BVB už pred otvorením predala druhú zo svojich mladých hviezd Erlinga Haalanda.

V nadchádzajúcom lete bude situácia s Angličanom iná, pretože hráč bude mať s klubom zmluvu platnú posledné dva roky.

Portál zdôrazňuje, že okrem Liverpoolu, s ktorým je spájaný už takmer desaťročie (nie je to chyba, Bellingham navštívil Liverpool s rodičmi, keď hrával za Birmingham U-11), sú to Real Madrid, Manchester City, Manchester United a Chelsea tiež prejavujú veľký záujem.

Boj o tento prestup sa mal začať a Jürgen Klopp a Pep Guardiola začali stredopoliara verejne chváliť.

Ako je na tom Borussia?

Sebastian Kehl, športový riaditeľ BVB, sa pre BT Sport pri príležitosti posledného zápasu medzi Dortmundom a Manchestrom City vyjadril, že stredopoliar je v Borussii šťastný a klub dúfa, že v tíme zostane dlho.

Aktivista však okamžite dodal, že peniaze sú jedným z aspektov situácie a je zrejmé, že Angličania môžu Bellinghamovi ponúknuť oveľa viac peňazí.

The Athletic tvrdí, že zdroje spojené s najvyššími predstaviteľmi BVB vôbec nerezignujú a veria, že si môžu hráča udržať na ďalšie roky.

Klub z Dortmundu ponúkne hráčovi novú zmluvu, ale ak by Bellingham chcel odísť, Borussia ho má pustiť za 150 miliónov eur. Ak by ho niekto získal za túto sumu, 19-ročný mladík by bol najdrahším anglickým hráčom v histórii.

Na rozdiel od Haalanda nemá v zmluve žiadnu klauzulu o možnom odchode, pretože veril, že keď príde čas na zmenu, príslušný klub jednoducho zaplatí BVB očakávanú cenu.

Portál však dodáva, že nikto nevylučuje, že ak hráč odohrá dobré Majstrovstvá sveta, vyššie spomínaná suma sa zvýši.

Okrem toho The Athletic vo svojom článku popisuje dlhú, takmer 10-ročnú históriu záujmu Liverpoolu o stredopoliara, pričom poukazuje na to, že The Reds budú bojovať až do konca, aby získali 19-ročného hráča.

Real Madrid na prvom mieste?

V noci sa novinár z Chiringuita José Álvarez vyjadril, že počas posledného zápasu City proti Dortmundu sa aktivisti Citizens skontaktovali s Bellinghamovým sprievodom, ktorý letel na Etihad Stadium.

Zástupcovia Angličana podľa Španiela zdôraznili, že stredopoliar si nezatvára dvere do manchesterského tímu, no v tomto momente dáva na prvé miesto Real Madrid a kráľovskú ponuku bude chcieť počuť ako prvú.

zdroj: theathletic.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x