Domov Prestupy Borussia chce Hazarda

Borussia chce Hazarda

Čoraz viac nasvedčuje tomu, že Eden Hazard na konci tejto sezóny opustí Real Madrid. Nedávno sa do skupiny klubov zaujímajúcich sa o Belgičana mala pridať aj Borussia Dortmund.

Autor: Marek Varga
5 komentárov

Je možné, že Eden Hazard prežíva posledné mesiace ako hráč Realu Madrid. Belgický útočník, ktorý v súčasnosti absolvuje rehabilitáciu po chirurgickom zákroku na odstránenie osteosyntéznej platničky v pravom členku, sa v klube nedokázal presadiť od svojho príchodu v roku 2019.

V poslednom čase sa opäť hovorí o možnom odchode Belgičana z hlavného mesta Španielska v nasledujúcom letnom prestupovom období.

V tejto súvislosti sú najčastejšie spomínajú tímy z Premier League, medzi ktorými je favoritom zrejme Chelsea, v ktorej Hazard predstavil svoju najvyššiu úroveň na európskych ihriskách.

Okrem The Blues sa spomína aj Arsenal a Newcastle, ktoré už má nových majiteľov a budú chcieť získať zvučnejšie mená.

Napriek tomu mala nedávno pribudnúť do skupiny klubov zaujímajúcich sa o služby Belgičana aj Borussia Dortmund.

Podľa rádia SER by Nemci pri prípadných rokovaniach s radosťou využili skutočnosť, že v ich radoch už hrá Edenov brat Thorgan.

Navyše nie je žiadnym tajomstvom, že Hans-Joachim Watzke udržiava veľmi dobré vzťahy s Florentinom Pérezom, čo rozhodne môže uľahčiť dohodu o prestupe rýchlejším spôsobom.

Tu je potrebné zdôrazniť, že operácia s Hazardom v hlavnej úlohe by nemala nič spoločné s rozhovormi o Erlingovi Haalandovi.

Isté je, že po skončení aktuálnej sezóny nebude Real Madrid robiť belgickému útočníkovi problémy s odchodom. Hazardova súčasná zmluva platí do roku 2024, no pri pohľade na jeho doterajšie dobrodružstvo na Santiago Bernabéu by ho klub najradšej predal, aby uvoľnil miesto pre Kyliana Mbappého, spomínaného Haalanda a jedného či dvoch ďalších hráčov.

Pri prípadnom odchode Belgičana by bolo mimoriadne dôležité prísť o jeho premrštený plat, čím by sa definitívne odbremenil klubový rozpočet od horúceho prestupového obdobia.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
5 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

5
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x