Domov Prestupy Borja Mayoral dáva o sebe vedieť

Borja Mayoral dáva o sebe vedieť

Útočník sa podieľa na góloch Getafe v priemere každých 95 minút a netají sa, že v Reale chce stále uspieť.

1 komentár

Ak budú Mariano aj Jovic predaní toto leto, Španiel by mohol byť pre Carla Ancelottiho v budúcej sezóne životaschopnou možnosťou.

Borja Mayoral stále silnejšie klope na dvere Realu Madrid. Útočník je momentálne na hosťovaní v Getafe, kde má za sebou veľmi dobré obdobie.

Potvrdením toho môže byť posledné kolo La Ligy, v ktorom zaznamenal dva góly. Útočník dúfa, že jeho dobré výsledky mu umožnia vrátiť sa na Santiago Bernabéu.

Odchovanec Realu sa v januári presťahoval do Colisea Alfonsa Péreza a bolo to preňho určite veľmi dobré rozhodnutie.

Celkovo strávil na ihrisku 664 minút, počas ktorých strelil šesť gólov a zaznamenal jednu asistenciu. Útočník prispieva ku gólom Getafe v priemere každých 95 minút a jeho zásahy môžu byť kľúčové v boji o zostup, keďže jeho góly už zabezpečili tímu Quiqueho Sáncheza Floresa päť bodov.

Dvadsaťpäťročný hráč sa od príchodu do Španielska zapísal na listinu strelcov v zápasoch s Granadou (4:2), Atléticom Madrid (3:4), Cádizom (1:1), Mallorcou (1:0) a dvakrát v spomínanom zápase so Celtou (2:0).

Ostreľovač pred časom v rozhovore pre AS priznal, že v Reale Madrid je stále schopný uspieť aj napriek tomu, že bol dlhé roky mimo Santiaga Bernabéua.

„Madridský vlak mi ešte neušiel, práve naopak. Mám rok zmluvu s Realom Madrid. Na profesionálnej úrovni som už etablovaný a splnil som si mnohé sny, no stále si musím veľa plniť a mám veľa času niečo dokázať. Hrať za Real je jeden z tých snov a možno sa raz splní,“ povedal Borja.

Hráč by už nerád išiel na ďalšie hosťovanie. Má za sebou hosťovania vo Wolfsburgu (sezóna 2016/17), dva roky v Levante, jeden a pol roka v Ríme a pár mesiacov v Getafe.

Mayoral mal šancu hrať aj na Santiago Bernabéu v sezóne 2017/18. Zaznamenal sedem gólov a tri asistencie, pričom na ihrisku strávil len 927 minút.

Obdobie v Levante bolo pre útočníka len mierne úspešné, a tak sa presťahoval do Talianska, kde v sezóne 2020/21 zaznamenal slušné čísla.

V Ríme strelil 17 gólov a zaznamenal 7 asistencií, čo mu umožnilo stať sa najlepším strelcom tímu. Problémy 25-ročného hráča sa začali objavovať s príchodom Josého Mourinha.

Portugalčan požiadal o získanie Tammyho Abrahama z Chelsea, a tak sa Španielova situácia čoraz viac komplikovala. Nakoniec sa Borja počas zimy presunul do Getafe, kde od začiatku ukazuje svoj potenciál.

Borjovi končí jeho dvojročné hosťovanie v Ríme a Taliani pravdepodobne nevyužijú opciu na jeho kúpu za 20 miliónov eur.

Všetko zrejme nasvedčuje tomu, že Mayoral sa toto leto vráti do španielskej metropoly. Zverenec Los Blancos má ešte rok zmluvu, a tak sa po skončení sezóny bude musieť rozhodnúť, čo ďalej.

V tejto chvíli je cieľom Španiela začať predbežný rozhovor s kráľovským veľkoklubom, počas ktorého sa bude musieť úprimne porozprávať s Carlom Ancelottim o jeho plánoch na sezónu 2022/23.

Kylian Mbappé sa k tímu s najväčšou pravdepodobnosťou pripojí toto leto. Súperenie o miesto v útoku bude ešte ťažšie ako doteraz, no Carletto si uvedomuje, že Benzema potrebuje solídneho náhradníka a Mayoral by ním mohol byť.

Talian má momentálne v tíme Luku Joviča a Mariana, no tí sa netešia jeho dôvere a väčšinu zápasov sledujú zo striedačky.

Efektivita a ochota je jedna vec, mzdový limit druhá a ak bude chcieť Španiel v Madride zostať dlhšie, bude sa musieť počítať s odchodom Joviča a Mariana.

Srb je pripravený aj tak odísť z Realu a hľadať minúty v inom tíme, no situácia Mariana je trochu iná a napriek jeho katastrofálnej situácii už dlhé roky neplánuje meniť tím.

Mayoral si musí s rozhodnutím počkať minimálne do leta, no už teraz je isté, že nemieni zložiť zbrane a stále dúfa v ďalšiu šancu v Reale Madrid.

zdroj: as.com