Domov Prestupy BILD: Adidas chce Floriana Wirtza v Reale Madrid

BILD: Adidas chce Floriana Wirtza v Reale Madrid

Adidas, sponzor 20-ročného futbalistu a Realu Madrid, má záujem vidieť Nemca vo farbách Los Blancos. To isté platilo aj minulý rok, keď mal Bellingham prísť na Santiago Bernabéu.

Autor: Marek Varga
2 komentáre

Florian Wirtz je najväčšou hviezdou Xabiho Alonsa v Bayeri Leverkusen. Dvadsaťročný nemecký stredopoliar strelil v tejto sezóne v 30 zápasoch vo všetkých súťažiach osem gólov a zaznamenal 16 asistencií.

Najväčšie kluby v Európe ho už majú na radare. Podľa denníka Bild nechce hráč opustiť Leverkusen pred rokom 2025, takže získať ho v lete bude ťažké.

Hlavným cieľom Bayernu je priviesť stredopoliara, ale Bayer nechce predať svoju hviezdu svojmu najväčšiemu rivalovi. Wirtz je veľmi spájaný so Xabim Alonsom a rád by s ním pokračoval v spolupráci. Čas ukáže, či španielsky tréner zostane v Leverkusene, alebo si v lete zbalí kufre.

V tejto situácii majú väčšie šance na jeho získanie tímy mimo Bundesligy, ale konečné rozhodnutie urobí hráč. Adidas, jeho hlavný sponzor, by chcel, aby futbalista v lete 2025 podpísal zmluvu s Realom Madrid.

Nemecká značka oblieka aj kráľovský tím a podľa denníka Bild sa už angažovala pri príchode Juda Bellinghama do Madridu. Do roku 2025 by mohol klub z Bernabéua zostať bez Kroosa a tiež bez Modriča a Wirtz by bol ich nástupcom.

Podľa nemeckého denníka je hráč posadnutý získavaním titulov, a preto bude vždy viac hľadieť na športový ako na ekonomický aspekt.

Leverkusen chce za svojho hráča 130 miliónov eur, pričom jeho hodnota sa momentálne odhaduje na 100 miliónov eur. To je podobná suma, akú by mohol Real Madrid zaplatiť Borussii Dortmund za Bellinghama, ak Angličan aktivuje všetky bonusy zahrnuté v jeho zmluve.

Ďalším tímom, ktorý by mohol o nemeckého hráča tvrdo bojovať, bude Manchester City. Kevinovi De Bruynemu vyprší zmluva v lete 2025 a ak ju nepredĺži, záložník Bayeru by bol jedným z hlavných kandidátov na Belgičanove nahradenie.

Leverkusen ho v Bundeslige nechce a Adidas chce, aby odišiel do Realu Madrid. Čas ukáže, či sa všetkým stranám podarí nájsť dohodu o Wirtzovom prestupe do kráľovského tímu.

zdroj: bild.de

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x