Domov Mužstvo Biely balet ovládol Madrid a poskočil na druhé miesto v tabuľke La Ligy!

Biely balet ovládol Madrid a poskočil na druhé miesto v tabuľke La Ligy!

Autor: Administrátor

Boj o druhé miesto v tabuľke La Ligy sľuboval od El Derbi Madrileño, že si vychutnáme kvalitný zápas, či už priamo na Wanda Metropolitano, alebo za televíznymi obrazovkami.
Solari sa rozhodol na ľavý kraj obrany postaviť Reguilóna, pre ktorého sa zápas nezačal najšťastnejšie a už v 6. minúte bol v opatere lekárov. Šiel za postrannú čiaru, ale nakoniec vedel v zápase pokračovať.
V 16. minúte si Sergio Ramos nabehol na center z rohového kopu a pri ňom stáli štyria hráči Atlética od jedného z nich sa lopta odrazila ku Casemirovi a ten efektnými nožničkami otvoril skóre na 0-1.
Atlético dokázalo odpovedať už v 25. minúte. Correa na vlastnej polovici tvrdým spôsobom obral o loptu Viniciusa, rozhodol to neposúdil ako faul a peknou prihrávkou našiel Griezmanna, ktorý dokázal prekonať Thibauta Courtoisa.
Vinicius bol kľúčovou postavou pri druhom góle Realu Madrid. Poľahky prešiel popri Gimenezovi na ľavom krídle, ten ho následne fauloval a Sergio Ramos nariadenú penaltu premenil. Bolo to pred prestávkou 1-2!

V 55. minúte si Morata nabehol na kolmú prihrávku za obranu a preloboval vybiehajúceho Courtoisa, gól však nebol uznaný, Morata totiž stál v tesnom ofsajde.
Real Madrid sa blížil k trom bodom a nasmeroval ho k tomu aj Gareth Bale po príchode na ihrisko. V 74. minúte dostal peknú prihrávku od Luku Modrića a stanovil definitívny výsledok zápasu 1-3.