Domov Mužstvo Biely balet obhájil titul majstra sveta, Al Ain zdolal 4-1!

Biely balet obhájil titul majstra sveta, Al Ain zdolal 4-1!

Real Madrid bol favoritom finále Majstrovstiev sveta s arabským klubom Al Ain a správny smer za obhajobou titulu určil Luka Modrić.

V 14. minúte sa dostal k dobrej prihrávke a presnou strelou ľavačkou spoza 16-tky otvoril skóre zápasu. Lopta skončila v ľavom dolnom rohu.

Biely balet jasne dominoval, vytváral si šance a ďalší gól prišiel v 60. minúte. Marcos Llorente sa dostal k odrazenej lopte, vypálil z prvej a loptu umiestnil opäť do dolného ľavého rohu. Stav bol 2-0.

V 79. minúte zahrával biely balet rohový kop na loptu si perfektne nabehol kapitán Sergio Ramos a svojim typickým zakončením hlavou zakončil na 3-0.

Domáci dokázali zníźiť stav stretnutia na 3-1 po zahratí priameho kopu a presnej hlavičke Shiotaniho. Los Blancos to však nerozhodilo a po príchode na ihrisko si po skvelej individuálnej akcii Viniciusa dal vlastný gól Yahia Nader. Real Madrid tak zdolal Al Ain 4-1 a stáva sa tak Majstrom sveta klubov!