Domov Novinky Bez novej deviatky

Bez novej deviatky

Očakáva sa, že Eden Hazard, Marco Asensio a Rodrygo budú podporovať Karima Benzemu ako hrotového útočníka.

Autor: Marek
0 komentár

Carlo Ancelotti verí, že tím je dostatočne široký na to, aby túto výzvu splnil.

Vo svojej prvej sezóne v Reale Madrid urobil Carlo Ancelotti z Ángela Di Maríu stredopoliara. S BBC nebolo pre Argentínčana miesto v prvom kádri, a tak sa v strede poľa objavil úplne nové trio. A vyústilo to do triumfu v Lige majstrov.

Po návrate na Santiago Bernabéu videl vo Fedem Valverdem perfektnú pomoc v ofenzíve. A tak vyhral ďalšiu Ligu majstrov. Teraz si taliansky tréner stanovil nový cieľ – Eden Hazard sa má stať prirodzenou náhradou za Karima Benzemu.

Po návrate tímu zo Spojených štátov boli kancelárie vo Valdebebas v pohybe. Po odchode Borju Mayorala do Getafe muselo padnúť definitívne rozhodnutie, či priviesť nového útočníka alebo nie.

Samotný Ancelotti však ubezpečil, že mužstvo v súčasnej podobe mu stačí. Real Madrid teda na prestupový trh nevstúpi, keďže podľa Taliana je káder dostatočne hlboký na to, aby dokázal čeliť akejkoľvek výzve – alternatívami v útoku sú okrem spomínaného Hazarda aj Marco Asensio a Rodrygo.

Asensiov (ne)odchod

Rozhodnutie Los Blancos môže zmeniť len jedna vec – Asensiov odchod. Španiel sa však chystal klubu oznámiť, že má v úmysle zostať na Santiago Bernabéu a dodržať tak zmluvu platnú ďalší rok.

Prípad 26-ročného útočníka je pre Ancelottiho kľúčový, keďže v predchádzajúcej sezóne dal celkovo 12 gólov. Preto nie je prekvapením, že jeho prípadný odchod by podporil myšlienku posily do útoku.

Na druhej strane, hľadanie novej deviatky by neovplyvnil ani prípadný odchod Daniho Ceballosa. Stredopoliar si už od Carletta vypočul, že napriek neskutočne silnej konkurencii v strede poľa s ním počíta a mieni do neho staviť oveľa viac ako v minulej sezóne.

Sám hráč by sa rád vrátil do Betisu, ale tento klub momentálne nedokáže vyplatiť Realu Madrid požadovaných 15 miliónov eur. Preto sa zdá, že najlepším riešením pre všetky strany je naplnenie aktuálneho kontraktu a definitívny rozchod po skončení sezóny 2022/23.

Rozhodnutie padlo. Káder je uzavretý a odísť musia už len dvaja hráči – Álvaro Odriozola a Mariano. To všetko len potvrdzuje Hazarda v úlohe novej deviatky a udržiava Ancelottiho dôveru v Belgičana, Rodryga a Asensia.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x