Domov Novinky Benzemova zložitá situácia v Saudskej Arábii

Benzemova zložitá situácia v Saudskej Arábii

Porážka proti Cristianovmu Al-Nassr a nedostatok viditeľného zlepšenia spôsobili, že Karim Benzema sa stal terčom kritiky zo strany saudských fanúšikov a miestnych médií.

Autor: Marek Varga
0 komentár

7. júna Karim Benzema ukončil svoje 14-sezónne dobrodružstvo s Realom Madrid a odišiel do Saudskej Arábie, aby podpísal zmluvu, ktorá ho zaväzuje s Al-Ittihad do roku 2026.

Francúzsky útočník nevyužil klauzulu na predĺženie zmluvy s Los Blancos. Víťaz Zlatej lopty z roku 2022 odišiel do rozvíjajúcej sa saudskej ligy, kde ho už čakali Cristiano a Mane.

Začala sa nová etapa, Benzema je pomazaný ako jedna z najväčších hviezd ligy. A všetko sa začalo tak, ako je napísané v scenári: gólom v prvom zápase hranom 28. júla.

Dnes, päť mesiacov po jeho debute, je však optimistická atmosféra, ktorá sprevádzala podpis bývalého hráča Realu Madrid, takmer preč.

Al Ittihad má na konte tri prehry v rade a 36-ročný hráč sa stal predmetom najväčšej kritiky zo strany fanúšikov tímu vedeného Marcelom Gallardom. Najmä po prehre proti Cristianovi Ronaldovi v poslednom zápase proti Al-Nassr, čo sa jeho tímu nestalo už päť sezón.

Fanúšikovia obviňujú Benzemu z neúspechu v dôležitých zápasoch. Navyše veria, že má na ofenzívnu hru svojho tímu taký minimálny vplyv, že ho nazvali Ben-Hazima, čiže „syn zlyhania“. Táto kritika viedla k tomu, že futbalista vymazal svoj účet na Instagrame kvôli neustálym útokom.

No virtuálny svet nie je jediný, z ktorého Benzema „zmizol“. Podľa Al-Riyadiya francúzsky útočník nie je v Jeddahu po tom, čo bez zjavného dôvodu chýbal na posledných dvoch tréningoch tímu. Podľa spomínaných médií útočník opustil mesto v predvečer zápasu, ktorý mal nastúpiť proti Al-Tai.

Marcelo Gallardo nevysvetlil nič o tom, čo sa stalo, ale ako sa píše vo vyhlásení zverejnenom Saudi Pro League, zápas bol zrušený. Liga vysvetlila, že dostala e-mail od Al-Ittihad so žiadosťou o odloženie zápasu, pretože tímové lietadlo nemohlo pristáť na medzinárodnom letisku Ha’il kvôli zlým poveternostným podmienkam. Zápas je preložený na 7. februára a uvidíme, či sa vtedy Benzema objaví na ihrisku.

Francúz strelil v tejto sezóne za Al-Ittihad 12 gólov v 20 zápasoch vo všetkých súťažiach. Skúsený útočník si navyše pripísal 5 asistencií.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x