Domov Mužstvo Benfica a Valladolid bojujú o Reiniera

Benfica a Valladolid bojujú o Reiniera

Portugalský klub je momentálne najbližšie k hosťovaniu brazílskeho hráča, ktorý strávil posledné dve sezóny v Dortmunde.

Autor: Patrik98
0 komentár

Real Madrid stále hľadá miesta pre hráčov, s ktorými sa na budúcu sezónu nepočíta a jedným z nich je Reinier Jesus. Ako informoval Récord , prvé kontakty s Benficou sú už nadviazané. K tomuto možnému kroku sa vyjadril aj samotný otec hráča: „Môj syn je nadšený, keď vás chce taký veľký klub ako Benfica, nie je možné nebyť šťastný“.

Real Madrid je v kontakte s Brazílčanovým agentom, aby zistili, ktorý z prvých prichádzajúcich návrhov by mohol hráča potešiť. Benfica ponúka európske poháre a je teoreticky ľahšie adaptovateľná, čiastočne aj kvôli jazykovému aspektu, ako Borussia Dortmund, kde Reinier počas dvoch rokov hosťovania zaznamenal v oficiálnych zápasoch 800 minút.

Podľa správ z Portugalska boli prvé kontakty pozitívne a to je kľúčový prvok, keďže Real Madrid je pre Benficu priateľský klub. Najmä v poslednej dobe.

Okrem dokončenia prestupu Raúla de Tomása za 20 miliónov eur v roku 2018 sa pred tromi rokmi dohodli aj na hosťovaní Mariana do portugalského tímu, no pri tejto príležitosti, keď už oba kluby pripravili zmluvu o hosťovaní, útočník odmietol.

Bruno Andrade z UOL Esporte tiež tvrdí, že Brazílčan sa nemôže sťažovať na nedostatok ponúk z iných klubov. Okrem Benficy sa o neho zaujíma aj Real Valladolid, ktorý má byť najsilnejším konkurentom v boji o hráča. Predtým sa na 20-ročného mladíka pýtali aj Fenerbahçe a Rím.

Pas je stále prekážkou

Reinier je jedným z dvoch mladých zahraničných talentov nútených hľadať život mimo Madrid. On aj Kubo, ktorý si už zvyká na myšlienku, že si bude musieť nájsť nový klub (už hosťoval štyrikrát), nemajú európsky pas a bez neho pre nich nie je miesto v kádri.

Reinier navyše hľadá pravidelnosť. Real investoval do Reiniera 30 miliónov eur podľa rovnakej investičnej stratégie, akú uplatňovali v prípade Viniho a Rodryga , no momentálne má slabú výkonnosť.

Los Blancos ho stále považujú za klenot, ktorý treba leštiť pri čakaní na klub, kde môže definitívne prekvitať natoľko, aby sa mohol vrátiť do Madridu.

Zdroj: record.pt, as.com, twitter.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x