Domov Novinky Bellingham vysvetlil City, prečo si vybral Real

Bellingham vysvetlil City, prečo si vybral Real

Stredopoliara nepresvedčil ani anglický klub, ani Pep s Haalandom, ktorí ho vyzvali, aby hral na Etihad Stadium.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Bellingham sa rozhodol prijať kráľovskú ponuku, pretože sa obával, že tento vlak už nemusí prísť.

Futbalový súboj stále pokračuje, no prestupový boj už pred vyše týždňom vyhral Real Madrid. Los Blancos vyhrali bitku o podpís Judea Bellinghama, čo veľmi mrzelo Citizens, ktorí v istom momente verili, že stredopoliar pôjde na Etihad.

Keď však prišiel okamih pravdy, rozhodnutie mladého futbalistu prekvapilo vedenie Manchestru City.

Bellingham si vybral ponuku Los Blancos kvôli projektu, ktorý mu bol predstavený, ale aj kvôli ekonomickej ponuke. Dôležitým argumentom však bola otázka, ktorú si Angličan položil: Čo ak sa tento vlak pristaví len raz za život?

Tento faktor bol rozhodujúci. City sa ho snažilo presvedčiť, že v 19 rokoch má celú kariéru pred sebou, aby v budúcnosti mohol hrať na Santiago Bernabéu. Nesúhlasil s nimi. Nechcel si túto príležitosť nechať ujsť.

City argumentovalo cez športový projekt, vrátane jeho úlohy v tíme a Guardiolov plán rozvoja. Išli aj cez sociálnu stránku: návrat do Anglicka, hranie v Premier League, vo svojej krajine, s odkazom na svoje korene blízke k Manchestru.

Zdroje ubezpečujú, že mu zo strany City nikdy nebola predložená čisto ekonomická ponuka. City vychádzalo len zo svojho projektu a vôbec nerokovali o plate.

Bellingham oznámil Manchesteru, že si vybral Real Madrid a informoval ich, že Los Blancos vynaložili značné finančné úsilie na zabezpečenie jeho služieb. Čísla neboli zverejnené, ale sú vysoké. Keď argumentovali, že v budúcnosti môže hrať za Real, Jude to odmietol.

Erling Haaland bol jedným zo „sprostredkovateľov“, ktorí sa snažili presvedčiť Judea, aby sa pripojil k City. Nór hral v Dortmunde s Angličanom a kontakt medzi nimi bol hladký, no ani to nepomohlo.

Pre Pepa to bol kľúčový hráč pri omladzovaní stredu poľa a hráč s vlastnosťami, ktoré zodpovedali jeho vízii o budúcnosti City.

Teraz musí Real Madrid dosiahnuť dohodu s Borussiou, ktorá presiahne 100 miliónov, hoci bonusy a periodicita platieb ešte neboli definované. Veci sa však hýbu správnym smerom, keďže José Ángel Sánchez a Javier López-Farr sa chystajú tento mesiac odcestovať do Dortmundu, aby uzavreli prestupové podmienky.

Rovnako ako v prípade Tchouaméniho, aj tu Real Madrid zabezpečil podpísanie zmluvy mesiace vopred, presvedčil ho o projekte a Angličan to prijal.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x