Domov Mužstvo Bellingham urýchľuje návrat

Bellingham urýchľuje návrat

Predpokladá sa, že Angličan v najbližšom týždni začne intenzívnejšie pracovať na ihrisku s loptou a dokonca sa nevylučuje ani jeho čiastočná účasť na tréningoch s tímom.

Autor: Vladimír Radošovský
0 komentár

Návrat Bellinghama je čoraz bližšie. V nasledujúcom týždni má začať naplno makať na ihrisku a možno sa už zapojí do časti tréningov so spoluhráčmi. Po štyroch dňoch voľna sa Real Madrid v pondelok popoludní vráti k tréningom a môže to urobiť s dobrou správou: Jude spraví ďalší krok na ceste k plnej forme. Od tohto momentu sa začne odpočítavanie do jeho úplného zaradenia do skupiny a následného návratu do hry.

Hráč sa počas rehabilitácie cíti výborne a túži čo najskôr pomôcť tímu.  Ubehlo 54 dní od operácie opakovaného vykĺbenia ľavého ramena. Real ukončil svoju účasť na Klubových majstrovstvách sveta 9. júla a o týždeň neskôr Angličan podstúpil operáciu, aby vyriešil problém ťahajúci sa od jeho prvej sezóny v drese Bielych. Pôvodne sa predpokladala trojmesačná pauza, ktorú však Jude môže vďaka bezproblémovej a ideálnej rehabilitácii od prvého dňa trochu skrátiť. Až do takej miery, že ho lekári musia brzdiť, pretože by sa chcel vrátiť skôr, než sa plánovalo.

V tejto fáze rekonvalescencie – hoci ešte neuplynuli celé dva mesiace – sa v klube tešia, že všetko ide podľa plánu, no zásada zostáva nemenná: žiadne riziko. Bez uponáhľania, aby sa vrátil do hry, keď bude stopercentne pripravený. Real plánoval jeho návrat na polovicu októbra a je možné, že Jude tento termín trochu „skráti“, ale nie príliš, pretože cieľom je neriskovať a zabezpečiť úspešný comeback.

„Uvidíme sa čoskoro,“ povedal Bellingham po zákroku. Zdá sa, že svoje slovo dodrží, pretože sa blíži do poslednej fázy rehabilitácie. Je to skvelá správa pre Xabiho, ktorý bude mať čoskoro opäť k dispozícii jedného z absolútnych lídrov základnej zostavy. Posila z najvyššej police prichádza práve teraz, keď sa sezóna stáva náročnejšou so štartom Ligy majstrov, ktorá zhustí kalendár a zvýši latku.

Bellingham sa čoskoro vráti a urobí to už bez nepríjemnej ortézy, ktorá ho sprevádzala v každom zápase od prvého zranenia ramena 5. novembra 2023 proti Rayo Vallecano na Bernabéu. V prvých minútach po páde sa zle podoprel a pocítil bolesť, no aj tak odohral celý duel. Neskôr klub oznámil, že u Angličana diagnostikovali prednú nestabilitu ľavého ramena, kvôli ktorej vynechal 20 dní. Po návrate nastupoval s charakteristickou ochranou, s ktorou hral až do posledného stretnutia pred operáciou.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x