Domov Prestupy Bellingham predbieha Mbappého

Bellingham predbieha Mbappého

Fanúšikovia Realu Madrid by v klube videli radšej Angličana ako Francúza.

Autor: Marek
0 komentár

Vyplýva to aspoň z prieskumu denníka AS. Minuloročné fiasko s útočníkom PSG v hlavnej úlohe si naďalej vyberá svoju daň.

Len málo vecí spúšťa hlad Realu Madrid po prestupoch tak, ako keď klub vypadne z Ligy majstrov, najmä keď sa to stalo tak, ako sa to stalo minulú stredu na Etihad Stadium proti Manchestru City.

Tím nebol schopný súťažiť na najvyššej úrovni proti rivalovi, ktorý vyzerá, že bude novým európskym klubovým šampiónom. Samozrejme, ak vo finále porazí Inter Miláno…

Po prehre 4:0 nastal čas zamyslieť sa a naplánovať, ako posilniť káder, ktorý sa mimoriadne dobre predviedol v Lige majstrov a Copa del Rey, no v La Lige neuspel.

Na Etihade si hráči Los Blancos nevypracovali veľa šancí a ak, tak väčšinou strelami z diaľky. Čo je zaujímavé, tak fanúšikovia by aj napriek tomu radšej neposilnili útok, ale stred poľa.

Podľa prieskumu as.com je prestupom, ktorý Madridisti najviac chcú, Jude Bellingham. Anglický stredopoliar získal 26 % z celkového počtu 24 149 hlasov. Predbehol Kyliana Mbappého, ktorý bol minulý rok v lete hlavným prestupovým cieľom. Francúz získal 18 % hlasov.

Pódium by obsadil ľavý obranca Bayernu Alphonso Davies s 18 %, za ním nasledovali Gabri Veiga (12 %), Reece James (11 %), Harry Kane (9 %) a Dušan Vlahović (6 %).

Túžba kráľovských fanúšikov sa zhoduje s plánmi, ktoré má v súčasnosti Real Madrid. Brit je cieľom číslo jedna nadchádzajúceho leta so zámerom prehĺbiť renováciu stredu poľa, ktorá sa začala pred rokmi podpismi Tchouaméniho, Valverdeho a Camavingu.

Borussia Dortmund ešte nepreukázala ochotu predať hráča, ale Madrid je presvedčený, že to urobí a dúfa, že znovu potvrdí svoje vynikajúce vzťahy s nemeckým klubom a dohodne sa na cene, ktorá poteší všetky zúčastnené strany.

Madrid si pamätá Mbappého

Mbappé zrejme spadol na druhé miesto v zozname najžiadanejších hráčov pre fanúšikov Realu Madrid čiastočne preto, že minulé leto porušil slovo, ktorým sa zaviazal, že sa pripojí k Realu Madrid, ale dva týždne pred koncom sezóny zmenil svoju myseľ a predĺžil zmluvu s PSG.

Aby toho nebolo málo, Haaland bol už v tom čase hráčom Manchestru City, čo postavilo Real do komplikovanej situácie z hľadiska posilnenia kádra, keď sa im pod rukami prešmykli dva klenoty prestupového trhu.

Vyššie uvedená situácia stále bolí v kanceláriách na Concha Espina 1, aj keď táto bolesť postupne klesá. Plán Realu Madrid je prehodnotiť Mbappého zmluvu ďalšie leto, v roku 2024, keď bude opäť voľný a bude sa môcť zaviazať k akémukoľvek klubu (v PSG má ešte jeden voliteľný rok, ale je na ňom, či sa rozhodne zostať).

Je možné, že v roku 2024 bude mať Mbappé konkurenciu, pretože Haaland má v City výkupnú klauzulu, ktorá v tom čase vstúpi do platnosti a presiahne sumu 200 miliónov eur.

Ide o akúsi vstupnú bránu k odchodu z Manchestru, ktorú Nórovi zabezpečila agentúra, ktorú donedávna viedol zosnulý Mino Raiola, pre prípad, že by chcel zmeniť klub. A Real Madrid patrí medzi jeho hlavné možnosti.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x