Domov Prestupy Bellingham oznámi Borussii svoje rozhodnutie okolo Veľkej noci

Bellingham oznámi Borussii svoje rozhodnutie okolo Veľkej noci

Rôzne médiá v posledných týždňoch spájajú Judea Bellinghama s rôznymi klubmi. Sport1 uvádza, že Angličan sa ešte definitívne nerozhodol, ale blíži sa rozhodujúci okamih v tejto záležitosti.

Autor: Marek
0 komentár

Borussia Dortmund stále dúfa, že stredopoliar zostane v Nemecku. Patrick Berger, šéf reportérov televízie Sport1, uvádza, že Bellingham sa stále definitívne nerozhodol o svojej budúcnosti.

V hre sú najmä Liverpool, Manchester City a Real Madrid, na svoju šancu čakajú aj Manchester United, Paríž Saint-Germain a Chelsea. V hre zostáva aj Borussia Dortmund so svojimi nádejami.

BVB vie, že futbalista je naklonený odchodu, ale nemecký klub je pripravený ponúknuť mu novú zmluvu a zvýšenie platu. Berger uvádza, že rozhodujúce rozhovory medzi klubom a futbalistovým okolím, ktoré tvoria otec Mark a mama Denise, by sa mali uskutočniť v apríli.

Tam sa bude riešiť smerovanie na toto leto. Stretnutie s Borussiou je predbežne naplánované na obdobie okolo Veľkej noci (9. apríla), ale klubové zdroje sa k tejto záležitosti odmietli vyjadriť.

Judov otec opustil prácu policajného dôstojníka, aby sa mohol plne sústrediť na riadenie synovej kariéry, a práve on si v posledných mesiacoch vypočul ponuky od zainteresovaných klubov. V Madride sa mal stretnúť s aktivistami Realu, pričom niektoré zdroje informujú aj o rokovaniach v Londýne popri zápase Dortmundu s Chelsea v Lige majstrov.

Borussia je pripravená ponúknuť 19-ročnému hráčovi predĺženie zmluvy o jeden rok do konca sezóny 2025/26 a posunúť ho na vrchol platového rebríčka, pričom mu ponúka plat viac ako 12 miliónov eur v hrubom ročne. Stredopoliar v súčasnosti dostáva približne polovicu tejto sumy.

Berger zdôrazňuje, že ak Bellingham ponuku BVB odmietne a rozhodne sa odísť, pričom možno uvedie aj preferovanú destináciu, nemecký klub očakáva, že v rámci transakcie inkasuje približne 150 miliónov eur.

zdroj: sport1.de

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x