Domov Novinky Bellingham dostal ocenenie Golden Boy

Bellingham dostal ocenenie Golden Boy

Angličan vyhral s obrovskou prevahou, ktorá bola oznámená už v polovici novembra, no až dnes sa v Turíne konalo gala, počas ktorého sa odovzdávali ocenenia denníka Tuttosport.

Autor: Marek
0 komentár

V pondelok večer si Jude Bellingham konečne prevzal cenu na galavečeri, ktorý organizovali noviny Tuttosport v Turíne. Anglický stredopoliar deklasoval konkurenciu a v hlasovaní predbehol Alejandra Baldeho a Antonia Silvu.

Cena Golden Boy sa udeľuje od roku 2003 a jej pôvodcom bol novinár Massimo Fanchi. Dnes je ocenenie považované za najdôležitejšie pre mladých hráčov v Európe a dôležitejšie ako Kopa Trophy, ktorú taktiež získal tento rok hráč Realu Madrid. Počas dnešného gala si soška Golden Girl odniesla aj Linda Caicedo.

Spočiatku bolo 100 najlepších mladých hráčov do 21 rokov vybratých pomocou algoritmu Football Benchmark a Golden Boy a potom bolo v októbri vybraných 20 najlepších plus päť divokých kariet.

Za vybraných hráčov hlasovalo 50 novinárov z celého sveta a drvivá väčšina z nich zvolila Judea Bellinghama. Angličan zvíťazil aj v hlasovaní fanúšikov, za čo získal samostatnú sošku.

Dvakrát druhý

Anglický hráč, ktorý zvíťazil v hlasovaní poroty, obsadil druhé miesto v dvoch predchádzajúcich vydaniach. V roku 2021 bol Pedri vyhlásený za najlepšieho hráča do 21 rokov, zatiaľ čo vlani ocenenie získal zranený Gavi.

Prvýkrát má Real Madrid svoje meno na slávnom zozname hráčov, ktorí tvoria Golden Boy. Zatiaľ túto cenu nezískal žiadny hráč Realu počas hrania za Los Blancos, vyhrali ju síce Van der Vaart a Isco, no hrali v tom čase za iné kluby.

Zmena stratégie v prestupovej politike za posledných päť rokov teraz prináša svoje ovocie. Predtým bolo Bernabéu viac naklonené uprednostňovaniu etablovaných hviezd a posun smerom k mladým talentom je viditeľný, čoho dôkazom je Bellinghamov triumf a Camavingove tretie miesto v predchádzajúcom vydaní.

Rozdrvil konkurenciu

Bellinghamov triumf bol nepochybný. Spomedzi 50 novinárov si ho až 45 vybralo ako prvého a 5 ako druhého. Celkovo získal 485 bodov z 500, čo mu dáva 97 %.

Čísla bývalého hráča Borussie Dortmund už sľubujú niečo veľké. Doteraz odohral za Real Madrid 17 zápasov, v ktorých strelil 15 gólov a pridal 4 asistencie. Jeho hodnota sa podľa portálu Transfemarkt zvýšila zo 120 miliónov eur na 150 miliónov eur.

Viac odmien

To, čo začalo ako obyčajné odovzdávanie cien, sa v priebehu rokov stalo udalosťou, ktorú musíte vo svete futbalu vidieť. V pondelok večer si Lamine Yamale prevzal sošku pre najsľubnejšieho mladého hráča, Halaand pre najlepšieho hráča sveta, Aitana Bonmatí pre najlepšiu hráčku, Tony Bloom (Brighton) pre najlepšieho prezidenta, Edu (Arsenal) pre najlepšieho športového riaditeľa, Ali Barat pre najlepšieho agenta a Cristiano Giuntoli ocenený za čin roka.

zdroj: tuttosport.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x