Domov Novinky Bellingham cieľom na rok 2023

Bellingham cieľom na rok 2023

Do konca letného prestupového obdobia zostáva naozaj málo času a Sebastian Kehl je presvedčený, že Jude Bellingham zostane v Dortmunde aj túto sezónu.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Čo sa však stane v roku 2023? Táto otázka je úplne na mieste, keďže anglického stredopoliara chce Liverpool a samozrejme aj Real Madrid. Los Blancos ho vidia ako nástupcu Luku Modrića.

Potenciálnym dedičom schémy po Lukovi Modrićovi je Jude Bellingham. Po hráčovi Borussie Dortmund túžia európske veľkokluby a jeho tréner Marco Rose, ktorý predtým povedal, že hráč nie je na predaj, odmieta prijať myšlienku, že by v lete budúceho roka mohol prísť o jednu zo svojich hviezd.

„V tejto sezóne s nami zostane, v tejto chvíli to môžem zaručiť,“ povedal nedávno pre Sky90 Sebastian Kehl, športový riaditeľ BVB.

Zdôraznil tiež, že samotný Bellingham nemal záujem toto leto nikam odísť a potvrdil, že 19-ročný hráč nebol v kontakte so žiadnym klubom.

Dortmund si však nemôže byť istý, že Judova budúcnosť bude vyzerať žlto. „Musíme akceptovať, že nakoniec príde bod, kedy sa chlapci posunú ďalej, či už po ekonomickej alebo športovej stránke,“ povedal Kehl.

A to všetko sa deje v čase, keď si veľké kluby európskeho futbalu túžia zabezpečiť služby mladého Angličana.

Hlavnými tímami, ktoré prejavili záujem sú Liverpool a Real Madrid. V hlavnom meste Španielska ho vidia ako generačného nástupcu Luku Modrića, no nebola by to jednoduchá operácia a našlo by sa tam pár prekážok.

Súboj s The Reds

Po prvé: The Reds by boli ochotní ponúknuť viac ako 100 miliónov eur. Momentálne zápasia s problémami v strede poľa v dôsledku zranení.

Po druhé: Bellingham by zaujal miesto pre hráča bez pasu Európskej únie, čo je obrovská nevýhoda získavania britských futbalistov, keďže Spojené kráľovstvo opustilo komunitu v rámci Brexitu.

Zámerom Los Blancos bolo počkať do budúceho leta, pretože Luka Modrić dokázal, že môže úspešne pokračovať v hre na najvyššej úrovni.

S Tchouaménim, Camavingom a Fedem Valverdem sa budúcnosť madridského stredu poľa zdá byť dokonale zabezpečená a zaručuje hladké striedanie stráží, no priviesť Bellinghama by bolo čerešničkou na torte.

Ak kancelárie na Paseo de la Castellana veria, že 15-násobný anglický reprezentant by bol dokonalým nástupcom Chorváta, spoločnosť Olocip, ktorá sa špecializuje na využitie umelej inteligencie vo futbale, ide o krok ďalej.

Totiž, podľa jej prepočtov by bol 19-ročný mladík v prípade jeho príchodu do La Ligy lepší ako 85 % hráčov nastupujúcich v tejto súťaži.

Čo predpovedá umelá inteligencia?

Olocip predpovedá, že Bellinghamov prestup by umožnil Los Blancos väčší kreatívny a ofenzívny potenciál vďaka jeho agresivite a vertikálnosti.

Zlepšil by aj herné umenie, priemerne by rozdal 53 prihrávok na zápas. Ak by to nestačilo, umelá inteligencia predpovedá, že by dal viac gólov a rozdal viac asistencií ako Luka Modrić.

Mal by predviesť v priemere desať obranných akcií na zápas, vďaka čomu je Jude skutočným všestranným hráčom a určite jedným z favoritov publika na novom Santiago Bernabéu.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x