Cieľ pre EURO?
„Pred nami je naozaj dlhá sezóna. Čakajú nás ešte dva reprezentačné kempy, takže dúfam, že pred odjazdom na tento turnaj odohrám ešte niekoľko zápasov v drese Anglicka. Predtým som v prvom tíme nehral.“
„Až teraz vstupujem do tímu ako dôležitý hráč a teraz je to všetko o tom, aby som si udržal svoju dynamiku v Reale, vyhrával zápasy a dúfajme, že vyhrávam trofeje, a potom vystúpim na EURO po, dúfajme, dobrej sezóne.“
„Myslím si, že máme schopnosti a talent na to, aby sme sa skutočne posunuli dopredu a mali by sme sa pozerať na víťazstvo na EURO budúci rok.“
Je „10“ vaša najlepšia pozícia?
„Myslím, že toto je pozícia, ktorá mi momentálne najviac vyhovuje v oboch systémoch, v ktorých hrám, aj so spoluhráčmi, s ktorými hrám. V minulej sezóne to bolo, samozrejme, iné. Myslím si, že vtedy tím a systém nevyužívali všetky moje výhody.“
„Niekoľko mesiacov som pracoval na načasovaní vstupu do pokutového územia, a teraz keď sa pohnem, hýbem sa s týmto odlišným hladom po góle alebo asistencií. Viem, že po veľkom prestupe musím naplniť očakávania a že musím rozhodovať zápasy, či už ide o góli, asistencie alebo víťazný výkon. Ľahšie sa mi vytvárajú takéto momenty, keď hrám vyššie.“
Videl vás Ancelotti v tejto pozícii pred prestupom?
„Ako som povedal, keď som prišiel, toto je klub, v ktorom chcem byť ďalších 10-15 rokov svojho života. Milujem tento klub. [Joe Cole vkladá slogan o návrate do Anglicka] Viem, že ma chcete vidieť v Premier League [smiech; [smiech hostí v štúdiu], ale možno ma budete musieť sledovať niekde inde.“
„Uvidíme, pretože som šťastný v Reale Madrid. A Carlo jednoducho povedal, že moja súčasná pozícia je tá, v ktorej ma videl. Že mi najlepšie sadne do tímu a sedí hráčom, ktorých máme za sebou, ktorí sú výborní na lopte.“
„Chcem ustúpiť a začať s útokmi, ale tiež chápem, že keď sa v útoku vytvorí priestor, nemá zmysel ho mrhať len na dobrý výkon s niekoľkými prihrávkami. Pre mňa je najdôležitejšie vyhrať zápas a na to máte najväčší vplyv pred súperovou bránou.“
Ste po týchto pár mesiacoch lepší hráč ako po prestupe?
„Áno, 100%. Keď ste každý deň obklopení hráčmi s takouto mentalitou a kvalitou, keď ich vidíte v telocvični, keď vidíte, ako sa pripravujú na zápasy prostredníctvom rozborov, keď vidíte ich prácu s fyzioterapeutmi, keď vidíte ich prácu na ihrisku, keď vidíte, ako sa pohybujú v posilňovni a ako sa pripravujú na zápasy. Keď vidíte, aké sú niektoré tréningy konkurencieschopné, práve toto vás posunie na ďalšiu úroveň mentálne, fyzicky a technicky. Mám pocit, že ich musím stále počúvať a moja hra sa bude stále zlepšovať.“
Všetci chvália vašu mentalitu a zrelosť?
„Mám veľmi silnú rodinu a vždy som mal skvelých spoluhráčov a trénerov. Úprimne, dnes dostávam veľa chvály a samozrejme som za to vďačný, ale zostávam k tomu celkom neutrálny. Viem, že budú naj zlé body, že prídu zápasy bez môjho gólu a že potom budem ľahkým terčom pre tých, ktorí mi neprajú, ale pre mňa je najdôležitejšie zostať voči tomu všetkému neutrálny.“
„Každý deň vstávam, aby som bol lepší. Ráno nevstávam s cieľom ukázať, že som najlepší. Vstávam s cieľom, aby môj tím vyhral zápas. Predovšetkým ide o rovnováhu.“
zdroj: YouTube

