Domov Novinky Bayern kontaktoval Zinedina Zidana

Bayern kontaktoval Zinedina Zidana

Bayern Mníchov hľadá nástupcu Thomasa Tuchela. MARCA uvádza, že v uplynulých dňoch predstavitelia klubu kontaktovali Zinédina Zidana so žiadosťou o jeho návrat na trénerskú lavičku.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Zinédine Zidane absolvoval svoje druhé pôsobenie vo funkcii trénera Realu Madrid v júni 2021. Od tohto momentu sa Francúz už k trénerskej práci nevrátil, hoci médiá opakovane špekulovali, ktorý tím by mohol najbližšie prebrať.

Samozrejme, najviac sa hovorilo o Juventuse, aj keď sa šuškalo aj o PSG a francúzskej reprezentácii. V tejto chvíli sa Zizou stále nerozhodol vrátiť sa do práce a teraz sa mu otvárajú ďalšie dvere.

Aktivisti Bayernu Mníchov podľa denníka MARCA nedávno kontaktovali agenta Francúza, ktorý by klub prevzal v budúcej sezóne. 51-ročný muž je na radare bavorského giganta, ktorý hľadá nástupcu Thomasa Tuchela.

Nemec pracuje s tímom od marca 2023. V minulej sezóne sa tímu pod jeho vedením podarilo po neúspechu Borussie Dortmund v poslednom kole vyhrať Bundesligu, v aktuálnej súťaži však mužstvo neobháji prvenstvo a nedarí sa mu takmer na každom fronte.

Vzťahy aktivistov s Tuchelom navyše nie sú najlepšie, aj preto klub pred časom oficiálne oznámil, že Nemec na konci sezóny Bayern opustí.

Jeho nástupcom môže byť Zinedine Zidane. Vedenie rokovalo s agentom Francúza, aby sa opýtali na možnosť jeho návratu na trénerskú lavičku po trojročnej prestávke.

V Mníchove sa objavili aj mená ako Nagelsmann, Flick či dokonca Mourinho, no posledné počiny sú jasným signálom, že prvou voľbou by mal byť Zizou.

Súčasná situácia Bayernu Mníchov je niečím výnimočným, pretože klub si zvykol každú sezónu plánovať veľmi dlho dopredu. MARCA hlási, že Zidane sa ešte nerozhodol, no vie o ponuke, ktorá je na stole.

Sám bývalý futbalista pred pár mesiacmi v jednom z rozhovorov uviedol, že by sa rád vrátil k tréningu. „Návrat? Prečo nie. Momentálne ma zamestnávajú iné veci, ale áno, rád by som sa vrátil. Som si istý, že sa vrátim na lavičku, rád by som opäť trénoval,“ povedal 51-ročný bývalý hráč.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x