Domov Prestupy Barcelona kontaktovala Mendesa ohľadom Asensia

Barcelona kontaktovala Mendesa ohľadom Asensia

Catalan Sport tvrdí, že Barcelona sa zaujíma o situáciu Marca Asensia. Španielovi vyprší zmluva s Realom Madrid na konci aktuálnej sezóny a útočník stále rokuje s klubom o jej predĺžení.

Autor: Marek Varga
19 komentárov

„Rozhovory pokračujú. Uvidíme, čo sa stane. Chcem predĺžiť zmluvu. Chcem byť v Reale Madrid dlho, ale nezáleží to len na mne. Nech sa všetky faktory spoja tak, aby sme sa s klubom dohodli,“ povedal Asensio minulý týždeň po zápase proti Villarrealu.

Zmluva mu vyprší na konci tejto sezóny a stále neexistuje dohoda o jej predĺžení.

Informácie o tejto záležitosti dnes prináša Catalan Sport, čo naznačuje, že Barcelona sa o situáciu veľmi zaujíma. Podľa tohto denníka chcú Los Blancos pokračovať s útočníkom a ponúkli mu nový kontrakt, no so zníženým platom.

V súčasnosti Španiel zarába podľa väčšiny zdrojov okolo 4 miliónov eur ročne v čistom a na jar sa objavila správa, že jeho agent Jorge Mendes ho ponúkal v Európe so žiadosťou o zvýšenie až na 7 miliónov eur ročne v čistom.

Real Madrid je pripravený ponechať si hráča v tíme, ale len so znížením jeho súčasného platu. To samozrejme núti hráča čoraz vážnejšie analyzovať ponuky iných klubov.

Mendes má momentálne skvelé vzťahy so športovým riaditeľstvom Barcelony a očakáva sa, že sa s Kataláncami porozpráva aj o Asensiovi. Tento klub vraj zvažuje možnosť podpísať útočníka zadarmo, no k dohode zatiaľ nedošlo.

Samotný hráč sa ešte nerozhodol, či bude radšej bojovať o zotrvanie v Madride, alebo možno chce prejsť do Premier League, prípadne je plne otvorený Barcelone.

Denník analyzuje, že každým ďalším týždňom a pokračujúcou ponukou Los Blancos, šance na zotrvanie 27-ročného hráča v hlavnom meste Španielska klesajú, a to ešte viac pri jeho nezmenenej úlohe náhradníka.

Tradične sa v Katalánsku zdôrazňuje, že v roku 2014 bol Asensio krok od Barcelony, ktorá sa nakoniec rozhodla nezaplatiť Mallorce 4 milióny eur za vtedy 18-ročného futbalistu.

O rok neskôr sa to podarilo Realu Madrid a po ročnom hosťovaní v Espanyole Asensio od roku 2016 reprezentuje klub z Madridu.

zdroj: sport.es

Subscribe
Notify of
19 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

19
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x