Domov Novinky Až štyrom hráčom hrozí suspendácia na odvetný zápas

Až štyrom hráčom hrozí suspendácia na odvetný zápas

Eduardo Camavinga, Aurélien Tchouaméni, Jude Bellingham a Vinícius Júnior by mohli chýbať v druhom zápase štvrťfinále Ligy majstrov proti Manchestru City na Etihad Stadium, ak v dnešnom súboji na Santiago Bernabéu dostanú žltú kartu.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Real Madrid má po odohraní skupinovej fázy a dvojzápase osemfinále Ligy majstrov až štyroch hráčov, ktorých od vylúčenia v ďalšom zápase delí už len jedna žltá karta. Ide o Eduarda Camavingu, Auréliena Tchouaméniho, Judea Bellinghama a Viníciusa Júniora, kľúčových hráčov v strede poľa a ofenzívy Realu.

Eduardo Camavinga je ohrozený suspendáciou najdlhšie, keď dostal dve žlté výstrahy v zápasoch skupinovej fázy proti Neapolu a Brage.

Francúz nemal možnosť vynútiť si ďalšiu kartu, aby vstúpil do vyraďovacej fázy s čistým štítom, pretože sa zranil v posledných dvoch kolách. Druhým stredopoliarom, ktorý sa ocitol v rovnakej situácii, je Aurélien Tchouaméni.

24-ročný hráč dostal prvú žltú kartu v prvom zápase skupinovej fázy proti Unionu Berlín a v druhom zápase osemfinále proti RB Lipsko.

Dvaja z najúspešnejších hráčov Los Blancos v tejto sezóne sú tiež ohrození absenciou v odvetnom zápase. Jude Bellingham dostal prvú žltú kartu v Neapole, druhú v zápase posledného kola skupinovej fázy v Berlíne, pred ktorým si už tím Carla Ancelottiho zabezpečil postup z prvého miesta.

Posledným hráčom, ktorý sa dostal do skupiny ohrozených, je Vinícius, ktorý bol dvakrát varovaný v oboch zápasoch osemfinále proti Lipsku.

V prvom zápase na Red Bulle dostal Brazílčan žltú kartu za znemožnenie opätovného spustenia hry z rohového kopu a v odvetnom zápase na Santiago Bernabéu za odstrčenie Williho Orbána, za čo celý tábor Die Bullen a polovica Európy žiadali červenú kartu.

Čo sa týka našich dnešných súperov, jediným hráčom, ktorému hrozí vylúčenie z dôvodu nahromadenia žltých kariet, je Ruben Días.

Treba pripomenúť, že žlté karty sa rušia pre všetkých hráčov až v semifinálovej fáze, aby nenastala situácia, že by jeden z hráčov nemohol hrať vo finálovom zápase kvôli žltým kartám. Samozrejme, žltá karta v súťaži v druhom štvrťfinálovom zápase bude mať za následok pauzu v prvom semifinále.

Žlté karty v Lige majstrov 2023/24 [pozastavenie činnosti pri každom treťom napomenutí]:
2 karty – Camavinga, Tchouaméni, Bellingham a Vinícius
1 karta – Kepa, Alaba, Nacho, Lucas, Carvajal a Kroos

Zdroj: realmadryt.pl

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x