Domov Zápasové spravodajstvo La Liga: Atlético Madrid 3-1 Real Madrid

La Liga: Atlético Madrid 3-1 Real Madrid

📆 24. september 2023 o 21:00
🏟 Civitas Metropolitano, Madrid
📺 NOVA SPORT 4

Report

⚽️ Tradícia dodržaná, Real Madrid inkasoval gól hneď v úvode. David Alaba vôbec nezvládol pokryť v pokutovom území Álvara Moratu, ktorý využil krásny center z ľavej strany od Lina a skóroval hlavou. Stalo sa tak v 4. minúte.

⚽️ Ďalšia akcia, ďalší gól a opäť z ľavej strany. Linovi sa pekne uvoľnil do voľného priestoru Saúl, ktorý presne nacentroval na hlavu Griezmanna a Francúz zvýšil na 2-0.

Real Madrid sa snažil usadiť sa na polovici Atlética, ale nedokázali sa presadzovať cez línie súpera. Camavinga vyslal strelu z diaľky, ale mieril nad a šancu mal aj Fede Valverde po rohovom kope, keď si zbehol smerom od brány, ale jeho strela hlavou padla presne do náručia Oblaka.

⚽️ Kontaktný gól prišiel ešte v prvom polčase. Po centri Lucasa Vázqueza sa lopta dostala až ku Kroosovi, ktorý oklamal Marcosa Llorenteho a strelou k bližšej žrdi prekonal Jana Oblaka.

Hoci Los Blancos dokázali vyrovnať v 45. minúte, kedy odrazená lopta od tyči po Alabovej strele sa dostala ku Camavingovi, ktorý dorazil do odkrytej brány, gól však neplatil pre ofsajd Rüdigera, ktorý sa lopty nedotkol, ale aktívne sa zapojil do hry. Za následné protesty obdržal žltú kartu Luka Modrić. Prvý polčas skončil výsledkom 2-1.

⚽️Všetci sme očakávali, že to bude Real Madrid, kto bude vyvíjať tlak od začiatku, ale stal sa pravý opak. A hádajte čo? Alaba nepokryl Moratu, a ten zužitkoval center od Saúla Nigueza.

Carlo Ancelotti sa rozhodol radikálnejšie riešiť situáciu a vystriedal troch hráčov naraz – z ihriska odišli Lucas, Fran a Camavinga, nahradili ich Mendy, Tchouaméni a Nacho. Real Madrid mal na obrat niečo vyše pol hodiny.

Nacho hral na pravej strane obrany a Mendy na svojej preferovanej ľavej strane.

Žiaľ, tento zápas Realu Madrid takticky nesadol, útočné aktivity sa snažil v závere ťahať Brahim Díaz, ale Atléti úspešne odolávali.

Základná zostava

Kepa – Lucas, Rüdiger, Alaba, Fran – Kroos, Modrić, Valverde, Camavinga – Bellingham, Rodrygo

PRAVDEPODOBNÁ ZOSTAVA

El Derbi Madrileño je tu a najväčší otáznik visí na Viníciusom a jeho účasťou v tomto zápase.

Brána bude patriť Kepovi. V obrane sa Los Blancos budú musieť vysporiadať s absenciou Daniho Carvajala. Na jeho mieste uvidíme Lucasa Vázqueza.

Stopérsku dvojicu budú tvoriť výborne hrajúci Rüdiger a David Alaba a na ľavej strane uvidíme Frana Garcíu, aj keď Mendy je už trénerovi k dispozícii.

V strede poľa sa podľa mňa Carlo vráti k mladíkom a vsadí na Tchouaméniho, Camavingu, Valverdeho a Bellinghama. Proti Atlétom sa hodí dynamiku, ktorú táto štvorica dokáže vyprodukovať.

No a útok? Carlo za mňa už veľmi dobre vedel na tlačovej konferencii, že Vini bude hrať. Proste bude. A samozrejme v útoku jeho dvojička Rodrygo.